• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-90100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس سازمان حمل و نقل شهرداری یزد:

جوابگوی پیشامدهاي ناشی از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی نخواهيم بود

رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری یزد با اشاره به تناقض فعالیت تاکسی‌های اینترنتی با قانون توسعه حمل و نقل، تاكيد كرد: به هيچ وجه جوابگوی پیشامدهاي ناشی از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در یزد نخواهيم بود.

«محمدرضا شفیعی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به ماده 9 قانون توسعه حمل و نقل، اظهار کرد: عملکرد تاکسی‌های اینترنتی کاملا با این قانون تناقض دارد .

وی با بیان این که سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری هیچ مسئولیتی در قبال تاکسی‌های اینترنتی ندارد، گفت: هیچ سازمانی متولی تاکسی‌های اینترنتی نیست و در عین حال هیچ سازمانی نمی تواند پاسخگوی اعتراضات مردم باشد چرا که هیچ کدام از این رانندگان شرایط یک راننده تاکسی را ندارند .

این مسئول در مورد شرایط رانندگان تاکسی نيز گفت: یک راننده تاکسی باید شرایط خاصی مانند عدم سوء پیشینه، سن بیش از 23 سال، مدرک پایان خدمت، مدرک پایه یک گواهینامه، ملیت ایرانی و شهرشناس باشد .

وی با اشاره به قانون شناسایی و قابل رویت بودن نشان تاکسی‌ها نيز افزود: نشان تاکسی‌های اینترنتی برخلاف مشخصه‌های ناوگان تاکسیراني، نه تنها برای مسافران بلکه برای پلیس در صورت اعمال قانون، قابل رویت نیست .

شفیعی در همین رابطه ادامه داد: راننده تاکسی نباید علاوه بر رانندگی شغل دیگری داشته باشد، در حالی که این قانون نیز توسط تاکسی اینترنتی نقض می‌شود در حالي كه با اين حركت، در حال حاضر درامد رانندگان چندین و چندساله و تک شغله تاکسی حتی به میانگین روزی 35 هزار تومان رسیده است .

وی در مورد اهمیت وجود تاکسی اینترنتی در شهر جهانی یزد، تصریح کرد: هیچ مخالفتی با اینترنت و ورود آن به تاکسیرانی نداریم و معتقديم حتی این موضوع می‌تواند فرصت خوبی برای توسعه ناوگان تاکسی‌رانی شهر باشد اما  تاکسی‌های سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهر یزد ظرفیت استفاده از اینترنت را دارند و اگر قرار است این تاکسی در یزد فعالیت کند باید از تاکسی‌های همین سازمان استفاده شود.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: سازمان و اتحادیه خواهان وحدت در این زمینه هستند و به هيچ وجه نيز جوابگوی هرگونه مسئله و پیشامد ناشی از فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در یزد نخواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: