• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-8102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دادستان يزد:

اهتمام بر حقوق شهروندی، تأکید قانونگذار است

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: تأکید قانونگذار بر رعایت حقوق شهروندی است و باید در مسیر اجرای امور، حفظ حقوق عامه و حق شهروندی مورد اهتمام باشد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علی اکبر شمس» در نشست قضایی انتظامی استان یزد با اشاره به بازرسی‌های اخیر هیئت‌های حقوق شهروندی از مراجع ضابط، افزود: رفع عیوب و اشکالات تحت نظرگاه‌ها و بازداشتگاه‌های نیروی انتظامی با رعایت استاندارهای ممکن، اولین گامی است که باید برداشته شود .

وی بر انجام تحقیقات اولیه پرونده های کیفری توسط نیروهای دارای کارت ضابط تأکید و بيان کرد: طبق قانون تحقیقات پرونده فقط زمانی دارای اعتبار محسوب می‌شود که توسط ضابط آموزش دیده دارای کارت، ثبت و ضبط شده باشد و هرگونه تحقیق غیر از این فاقد اعتبار لازم است .

این مقام قضایی ایجاد یک کمپ جدا برای نگهداری و طرد اتباع بیگانه غیر مجاز را خواستار شد و اظهار كرد: دستگیری و نگهداری اتباع بیگانه غیر مجاز که باید شرایط طرد از کشور را برای آنها فراهم کرد در کنار سایر بازداشت شدگان معمولی در تحت نظرگاه های نیروی انتظامی صحیح نیست و باید با کمک نهادها و سازمان‌های متولی فکر اساسی برای این معضل كرد.

وی توجه و دقت بر سارقین سابقه‌دار و افراد مسئله‌دار در روز‌های پایانی سال را ضروری دانست و گفت: در ایام پایانی سال به جهت آرامش و امنیت مردم باید نظارت بیشتری بر افراد سابقه‌دار و مسئله‌دار صورت گیرد .

گفتني است؛ در این جلسه روسای کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی نیز به بیان مشکلات حوزه کاری خود و هماهنگی جهت تسهیل امور پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: