• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برگزاری جشنواره ملی «حرکت و برکت» در میبد

فرماندار میبد از برگزاری چهارمین جشنواره ملی «حرکت و برکت »با رویکرد مبارزه با معضل اجتماعی اعتیاد در میبد خبر داد.

به گزارش ایسنا -منطقه یزد، «حسین فلاح» فرماندار میبد در نشستی با اصحاب رسانه از برگزاری چهارمین جشنواره ملی «حرکت و برکت»به میزبانی استان یزد در شهرستان میبد در روز جمعه چهارم اسفندماه جاری در محل کاروانسرای شاه عباسی این شهر خبر داد.

وی افزود : چهارمین جشنواره ملی «حرکت و برکت» با رویکرد مباحث اجتماعی و موضوع مبارزه با مواد مخدر و آیین بازی ‎‎ های بومی و محلی با 25 تیم از سراس ر کشور برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ضمن نشاط و شادی در بین مردم، مبارزه با معضل اجتماعی اعتیاد و پیشگیری از آن، احیای بازی ‎‎ های بومی و محلی و پیوند بین نسل جدید و قدیم با انتقال رسوم و فرهنگ‌ها ذکر کرد.

فلاح اظهار کرد: این جشنواره در سه رده سنی مادر بزرگ‌‌ها، مادرها و دختران برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان در بخش‌‌هایی همچون  بازی ‎‎ های بومی و محلی، پخت نان ‎‎ های سنتی، لالایی ‎‎ های مادربزرگ ‎‎ ها به زبان‌ها و گویش ‎‎ های محلی و نمایش صنایع دستی استان ها به رقابت خواهند پرداخت.

فرماندار میبد در پایان خواستار حضور مردم شهرستان میبد دراین جشنواره شد و گفت: این جشنواره فرصتی است که بتوان شهرستان میبد را به دیگرهموطنان معرفی کرد .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: