• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-212100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

در گفت‌وگو با ايسنا مطرح شد؛

سرويس‌دهي ناوگان حمل و نقل عمومي شهر به مدارس و صنايع/ حمل و نقل عمومي میبد ساماندهي مي‌شود

ريیس سازمان حمل و نقل همگانی شهرداري میبد اظهار كرد: به دليل مشكلات اقتصادي دولت از سال 91 تاكنون هيچ افزايش سهميه‌اي در حوزه حمل و نقل اتفاق نيفتاده است.

«سید علی اکبر اسعدی» در گفت‌وگو با ايسنا – منطقه يزد، در اين باره استفاده نکردن مردم از ظرفیت‌های موجود در سیستم حمل و نقل عمومی را به عنوان یکی از مشکلات سازمان حمل و نقل درون شهری برشمرد و افزود: یکی از دلایلی که شهروندان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمی‌کنند، به خاطر وسعت کم شهرستان است به نحوي كه اکثر مردم از وسیله نقلیه شخصی براي تردد درون شهر استفاده می‌کنند لذا اين ناوگان عمومی وضعیت مطلوبی از نظر تعداد مسافر و جابجایی ندارد .

وي کمبود تعداد خطوط در سطح شهر را یکی دیگر از مشکلات جابجایی شهروندان ذكر كرد و گفت: به علت کمبود بودجه و تحریم‌هایی که برای کشور اتفاق افتاده است، از اضافه كردن تعدادي مینی‌بوس و اتوبوس به ناوگان حمل و نقل درون شهری میبد بازمانده‌ايم.

اسعدي ابراز اميدواري كرد كه با رايزني‌هاي صورت گرفته تا اوائل سال آينده چند دستگاه مینی‌بوس جهت واگذاری به بخش خصوصی در اين نوگان حمل و نقل اضافه شود تا از اين طريق زمان انتظار مردم و طول مسیر‌هاي عبوري کاهش يابد.

به گفته وي، در حال حاضر تعداد 15دستگاه مینی‌بوس درون شهری و دو دستگاه اتوبوس در دو شیفت کاری جابجایی مسافران دورن شهري ميبد را برعهده دارند .

وي با بيان اين كه مینی‌بوس‌هاي شهر علاوه بر جابجایی شهروندان، وظيفه‌ي سرویس‌دهي به مدارس و کارخانجات را نيز انجام مي‌دهند، تصريح كرد: بر همين اساس نيز مسیرهاي جابجایی مسافران دورن شهر ميبد مطابق با سرویس مدارس تنظیم شده است.

اسعدي در وضعيت تاکسیرانی در شهر میبد نيز بیان کرد: در حال حاضر 114 تاکسی گردشی در میبد فعال هستند که بیش از 50 درصد از آنها نوسازی شده ولي وضعیت ترافیکی و وضعیت نامناسب معابر، تردد تاکسی‌ها را در تمام معابر با مشکل مواجه کرده است .

وي همچنين گفت: در حال حاضر 360 دستگاه تاکسی تلفنی در قالب 21 موسسه تاکسی تلفنی در شهر فعالیت می‌کنند که از این تعداد دو موسسه تاکسی بی‌سیم است که یکی از آنها خصوصی و دیگری زیرنظر شهرداری است.

وي افزود: سه موسسه تاکسی تلفنی ویژه بانوان در شهرستان میبد فعاليت دارند که دو مورد از آنها فعال و مجوز یکی دیگر نيز صادر شده است.

اسعدی در پایان خاطرنشان کرد: طرح مطالعات حمل و نقل و ترافیک شهری و محاسبات هندسی معابر با كمك مشاوران اين حوزه در دستور کار سازمان حمل و نقل همگانی شهر میبد است و در آینده نزدیک موضوع ساماندهي اين بخش در دستور كار قرار مي‌گيرد تا انتظارات شهروندان ميبدي به نحو مطلوب برآورده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: