• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-44105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد:

یکی از مصادیق آبادانی در جامعه، رونق فرهنگی مساجد است

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد با اشاره به کارکردهای مساجد گفت: یکی از مصادیق آبادانی در جامعه، رونق فرهنگی مساجد است .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، حجت الاسلام «فيروز گرج» در ديدار و گفت‌وگو با «مجيد جوادیان زاده» مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد گفت: در استان یزد 810 کانون فرهنگی هنری وجود دارد که فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مساجد را پیگیری می‌کنند .

وی افزود: مساجد از صدر اسلام تاکنون، پایگاهی اعتقادی و اجتماعی در زمینه تمام مسائل بوده است اما با توجه به گسترش جامعه و به تناسب موقعیت زمانی دچار تغییر و تحول شده است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد استان خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب ما کارکرد مساجد را به خوبی مشاهده می‌کنیم به نحوی که بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها و اتفاقات در این مکان‌ها روی داده است و  از جمله آنها می‌توان به سخنرانی‌ها، کتاب‌خوانی‌ها و به طور کلی پیاده‌سازی فعالیت‌های هنری در مساجد اشاره کرد .

حجت الاسلام گرج تصریح کرد: ما به دنبال پویایی و احیای رسالت اصلی مساجد هستیم و در این راه نیز سعی داریم تا به صورت تخصصی و جذب حداکثری شاهد حضور جوانان در مساجد باشیم.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری بازوی مساجد هستند که می‌توان از این طریق بسیاری از کارکردهای مساجد را احیا کرد .

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد گفت:بر اساس آیات قران یکی از مصادیق آبادانی در جامعه، رونق فرهنگی مساجد که این امر با برنامه ریزی دقیق  محقق می‌شود .

در پایان این مراسم نیز «جوادیان زاده» مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد مطالبی را در خصوص زمینه‌های فعالیت‌های مساجد در جامعه ارائه کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: