• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-74101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

همایش حسابداری تعهدی در یزد برگزار شد

همایش آموزشی «حسابداری تعهدی، صورت‌های مالی و بدهی‌ها و مطالبات دولت» با حضور مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، ذیحسابان و کارشناسان ارشد مالی دستگاه‌های اجرایی استان یزد برگزار شد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سعيد نورايماني» معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و رئیس خزانه معین استان یزد در این همایش كه در سالن اجتماعات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد، با اشاره به لزوم پیاده‌سازی نظام حسابداری تعهدی در دستگاه‌های اجرایی، اقدامات انجام شده در این زمینه در استان را یادآور شد و گفت: اجرا و پیاده سازی این نظام و رفع موانع و ابهامات موجود از جمله برنامه های این اداره کل است که در قالب همایش ها دنبال می‌شود .

وي نقش آموزش،  تجهیز و تقویت نرم‌افزارهای موجود را در اجرای بهتر نظام حسابداری تعهدی مهم ارزیابی کرد و گفت: در سال‌های اخیر برای شفاف‌سازی مسایل مالی و پیاده سازی نظام حسابداری تعهدی در دستگاه‌های اجرایی استان یزد، تلاش‌های زیادی صورت گرفته است .

نورايماني با اشاره به ضرورت توجه ویژه به حسابداری تعهدی در پایان سال مالی، تصریح کرد: ثبت مطالبات و بدهی‌ها در سامانه‌های مربوطه حائز اهمیت است  چرا که با این کار وضعیت صورت‌های مالی، بدهی‌ها و مطالبات دولت شفاف‌تر می‌شود .

در این همایش دو روزه آموزش‌های لازم در زمینه‌های مسایل مالی و تخصصی، رفع چالش‌های حوزه مالی دستگاه‌های اجرایی،  نحوه تغییر مبنای حسابداری نقدی به تعهدی، انواع صورت‌های مالی و لزوم ارائه آن از طریق سامانه‌های الکترونیکی سماد و سناما، نحوه تهیه فرم عملکرد و صورت های مالی و ثبت دقیق مطالبات و بدهی های دولت آموزش های لازم ارائه می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: