• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-55102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

به همت معامت فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار شد؛

بازدید جمعی از دانشجویان دانشگاه یزد از مهمترین پایگاه مردمی انقلاب در یزد

جمعی از دانشجویان دانشگاه یزد از مسجد روضه محمدیه(حظیره) به عنوان مهمترین پایگاه مردمی انقلاب در استان بازدید و با حضور بر سر تربت پاک سومین شهید محراب آیت الله صدوقی، با آرمان‎‎های نظام و انقلاب تجدید میثاق کردند.

«ابوالقاسم شعشعی» از مبارزان و سخنرانان تجمعات در دوران انقلاب که در این برنامه برای دانشجویان ایراد سخن کرد، در گفت‎‎وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد، اظهار کرد: آشنایی نسل سوم انقلاب با بنیان ‎‎ ها و پایگاه‏‏هایی که در دوران انقلاب حماسه آفرین بودند موجب شناخت بیشتر این نسل جوان جامعه با ارزش ‎‎ ها و آرمان‏‏های انقلاب می‎‎شود.

این بازنشسته وزارت امور خارجه افزود: در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی یزد برگزار شد، مرور بر آنچه در پایگاه سیاسی مسجد حظیره توسط مدیریت حساب شده افرادی چون آیت الله شهید صدوقی انجام شده است، از مهمترین محورهای این مراسم بود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات موثر شهید محراب آیت الله صدوقی مانند قیام ‎‎ های مردمی سال ‎‎ های ۵۶ تا ۵۷، تصریح کرد: اصلی ‎‎ ترین مرکز تجمع مردم انقلابی یزد در دوران طاغوت با توجه به خفقان حاکم بر مردم، مسجد حظیره بود که با محوریت و هدایتگری آیت الله صدوقی در پیروزی انقلاب نقشی بسیار موثر داشت.

شعشعی به سخنرانی‎‎های پر حرارت آیت الله شهید صدوقی در جریان مبارزات دوران انقلاب اشاره کرد و افزود: شهید آیت الله صدوقی با وجود محدودیت امکانات، همیشه در راستای تکامل انقلاب، منابع مورد نیاز و قابل دسترس مردم را پیگیری می ‎‎ کردند.

گفتنی است، این مبارز انقلابی در پایان خاطراتی نیز از وقایع و رویدادهای آن زمان بیان کرد و به سوالات دانشجویان در این رابطه پاسخ داد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: