• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-27105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

افتتاح يك اقامتگاه بوم‌گردی در يزد با حضور معاون میراث فرهنگی کشور

اقامتگاه بوم‌گردی شش بادگیری يزد که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی شده است، با حضور معاون میراث فرهنگی کشور افتتاح شد .

به گزارش ایسنا- منطقه یزد، اين اقامتگاه بوم‌گردی در مراسمي با حضور «محمد‌محسن طالبیان» معاون میراث فرهنگی کشور، «سیدمحسن دلبری» مدیر کل هماهنگی امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی کشور و «فاطمه دانش‌یزدی» مدیر کل میراث فرهنگی یزد به طور رسمی افتتاح شد .

اقامتگاه بوم‌گردی شش بادگیری در بافت تاریخی یزد در زمینی به مساحت 350 مترمربع و زیربنای 250 مترمربع ایجاد شده و دارای پنج اتاق با ظرفیت پذیرایی از 25 نفر است که با افتتاح آن برای هشت نفر به‌ صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است .

طالبیان پس از افتتاح این اقامتگاه بوم‌گردی از بخش‌های مختلف آن بازدید و بر توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در نقاط مختلف کشور به ویژه یزد تاکید کرد .

معاون میراث فرهنگی کشور در حاشیه سفر خود به استان از بازار و چهارسوق شاهی یزد نيز بازدید کرد و از نزدیک در جریان مرمت و بازسازی آن قرار گرفت .

چهارسوق و بازارهای منشعب از آن از جمله مجموعه بناهای باقی مانده از عصر ایلخانی در يزد است که توسط اداره کل میراث فرهنگی استان در حال مرمت و بازسازی است .

فضای تشکیل دهنده چهار سوق، فضایی است هشت ضلعی که در دو طبقه بنا شده و در هر ضلع از اضلاع طبقه دوم غرفه‌هایی تعبیه شده است و سه دهانه در سه ضلع از اضلاع طبقه اول به سوی سه معبر راه می‌یابد .

پوشش بازارهای مجموعه چهارسوق از نوع طاق تویزه و قوس اکثر آنها از نوع جناغی تیز پا شاخ‌بزی است که در بعضی از قسمت‌های بازار این قوس تغییر شکل داده و خوابیده‌تر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: