• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-120100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اجرای طرح جنگلانه در شهرستان خاتم

طرح جنگلانه به منظور حفاظت از محیط زیست  و منابع طبیعی با کاشت بذرهای بادام کوهی و بنه توسط جهادگران بسیجی شهرستان خاتم انجام شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، سرهنگ«حسین آزادی‌نژاد» با اشاره برنامه های دهه فجر شهرستان خاتم، اظهار کرد: طرح جنگلانه با هدف فرهنگ سازی و استفاده از ظرفیت بسیج مردمی در امر توسعه فضای سبز، بذرکاری و حفاظت از منابع طبیعی در سطح شهرستان با همکاری اداره منابع طبیعی انجام شده است.

وی با بیان این‌که این طرح در جنگل‌های شهرستان، توسط بسیج سازندگی ادامه دارد، افزود: هدف از اجرای این طرح جذب تعامل بیش از پیش مردم در راستای استفاده بهینه از طبیعت موجود است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاتم با بیان این‌که عوامل طبیعی و انسانی دست به دست هم می‌دهد تا درختان در مدت کوتاهی دچار آسیب و تنش‌های محیطی شوند، گفت: اگر جنگل خوب مراقبت و حفاظت نشود و مردم در این کار مشارکت نکنند اقدامات منابع طبیعی به تنهایی جوابگو نخواهد بود.

آزادی نژاد در پایان با اشاره به این‌که اگر این مسائل لحاظ نشود در آینده شاهد عاری شدن جنگل از درخت خواهیم بود، خاطرنشان کرد: با برگزاری این طرح ها توسط بسیج سازندگی ناحیه مقاومت شهرستان خاتم  بسیجیان با نحوه برقراری تعامل با طبیعت آشنا می شوند تا درخت و طبیعت از آسیب در امان بماند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: