• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-27101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار یزد تأکید کرد:

لزوم شناسایی مؤلفه‌های تأثیرگذار در توسعه علم و فناوری

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد بابیان این‌که لازم است آرمان‌ها و اهداف انقلاب را در طرح‌های و برنامه‌های خود در نظر داشته باشیم، گفت: مدیران باید مؤلفه‌های تأثیرگذار توسعه علم و فناوری را شناسایی و اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«علی زینی وند» در نشست مشترک با مسئولان سازمان عامل منطقه ویژه علم و فناوری استان، اظهار کرد: هرکجا دولت حضورداشته باشد و تصمیم گیر اصلی به‌عنوان متصدی‌ باشد، توسعه و سرمایه‌گذاری با مشکل روبرو خواهد شد .

وی بابیان این‌که باید فعالیت‌هایمان کمتر رویکرد دولتی داشته باشد و بیشتر به بخش خصوصی توجه شود، افزود: مطلوب است دولت در فرایندی به روند تسهیلگری امور اقتصادی توجه کند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد با اشاره به ضرورت توجه به توسعه زیرساخت‌ها به منظور تبدیل شدن به قطب نخست علم و فناوری، گفت: باید برای تحقق این هدف، دیدگاه‌ها را تغییر دهیم و راه را برای مشارکت بخش خصوصی بازکنیم .

زینی‌وند در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این‌که پای دولت باید از اقتصاد کوتاه شود تا بخش خصوصی حضور پررنگ‌تری در حوزه اقتصاد داشته باشد،تصریح‌کرد: بخشی از زیرساخت‌ها را باید در پروسه سه‌ساله تعریف و تکمیل کرد و با هدف‌گذاری دقیق نسبت به تکمیل و توسعه منطقه ویژه با رویکردی که وجود دارد، اقدام شود .

این مقام مسئول با اشاره به این‌که اهداف بلند و متنوع اگر نتواند نتیجه‌بخش باشد اعتماد سرمایه‌گذار را نیز کم می‌کند، عنوان کرد: علم و فناوری رسالتی فراتر از کسب درآمد دارد .

وی بابیان این‌که ساختارهای جمهوری اسلامی با بسیاری از کشورها متفاوت است و باید آرمان‌ها و اهداف انقلاب را در برنامه‌ها و طرح‌های خود در نظر داشته باشیم، گفت: مدیران باید مؤلفه‌های تأثیرگذار را شناسایی کنند و بر اساس ساختاری که وجود دارد برای توسعه علم و فناوری اقدام کنند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد با اشاره به این‌که بحث اکوسیستم را نیز باید در این مهم موردتوجه قرارداد، عنوان کرد: باید روند کار را نیز اندکی تسریع بخشید و با توجه به تورم قوانینی که وجود دارد به‌عنوان یک فرصت برای توسعه اقدام کرد .

زینی‌وند با تأکید بر این‌که تورم قوانین باوجود مشکلاتی که دارد در مواردی نیز ظرفیت خوبی برای پیشبرد امور است، اضافه کرد: برای حل مشکلات نیز مواردی که در اختیار استان باشد قطعاً حمایت خواهیم کرد و با توجه به تعامل خوبی که در مجموعه مدیریت استان حاکم است می‌توان برای حل مشکلات اقدام کرد و روند کار را سرعت بخشید .

وی بابیان این‌که پیچیدگی‌های زیادی پیش روی کار در حوزه اقتصادی است، عنوان کرد: روند کار به این شکل باقی نخواهند ماند و به‌زودی روند خوبی برای حل مشکلات شکل خواهد گرفت .

این مقام مسئول همچنین با اشاره به این‌که فعالیت‌های اولویت‌دار استان در حوزه اشتغال با کمک مرکز خدمات سرمایه‌گذاری احصا شده است، تصریح کرد: فضای خوبی بر استان حاکم است و تلاش داریم سرمایه‌گذاران را در استان جذب کنیم و متقاعد کنیم تا در استان سرمایه‌گذاری کنند لذا در این زمینه نیز اگر طرح و برنامه‌ای باشد موردحمایت خواهد بود .

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات را به‌صورت مکتوب ارائه کنید تا درروند کار اگر خللی وجود دارد با تعامل و در چارچوب قوانین حل‌وفصل شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: