• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-12105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اكران 13 فيلم جشنواره بين‌المللي فجر در سينماهاي يزد

سومين جشنواره استاني فيلم فجر در يزد همزمان با سي و شمين جشنواره بین‌المللی فيلم فجر با اكران 13 فيلم از بخش مسابقات برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمود دهقانی هراتی» معاون هنری و سينمايي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و جانشين دبير جشنواره استاني فيلم فجر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌هاي متنوع اداره كل ارشاد به مناسبت دهه فجر، يكي از شاخص‌ترين اين برنامه‌ها را برگزاري جشنواره استاني فيلم فجر در يزد براي سومين سال همزمان با برگزاري سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فيلم فجر ذكر كرد.

وي سینما را از تاثیرگذارترین رسانه‌هاي امروز دنیا خواند كه در جشنواره فیلم فجر مورد توجه وي‍ژه‌تري قرار گرفته است.

دهقانی برگزاري اين قبيل جشنواره‌ها را در در كيفي‌سازي آثار و توليدات موثر خواند و گفت: رسانه‌ها با نقد فضای جشنواره مي‌توانند نقش موثري در اين زمينه ايفا كنند.

وی در ادامه به برخي ويژگي‌هاي جشناره امسال اشاره كرد و گفت: امسال جشنواره استاني فيلم فجر در يزد در در دو سینمای تک و جام‌جم با اكران 13 فيلم از مجموع 23 فيلم راهيافته به بخش مسابقه يا به اصطلاح سوداي سيمرغ، برگزار خواهد شد.

دهقاني همچنين با بيان اين كه اكران فيلم‌ها در سينماهاي مذكور در سه سانس 10 صبح، 6 بعدازظهر و 8 شب برگزار مي‌شود، گفت: زمان اکران فیلم‌های جشنواره در يزد از 14 تا 22 بهمن ماه است ولي سانس صبح سينماها كه ويژه فيلم‌هاي كودك و نوجوان است از 14 تا 18 بهمن‌ماه برقرار است كه مدارس نيز مي‌توانند با هماهنگي به طور رايگان از آن برخوردار شوند.

جانشين دبير جشنواره فيلم فجر استاني يادآور شد: افتتاحیه جشنواره 13 بهمن‌ماه در سالن سبز سینما تک يزد برگزار مي‌شود ولي اكران فيلم‌ها را در هر دو سينماي يزد خواهيم داشت.

وی در مورد نحوه تهيه بليط فيلم‌ها نيز اعلام كرد: علاقمندان مي‌توانند بلیط فيلم مورد نظر خود از طریق گیشه‌های سینما تهيه يا با مراجعه به کانال تلگرامی سینماهاي مذكور پيش خريد كنند.

دهقاني نرخ بلیط در اين دوهر جشنواره استاني را 120 هزار ریال ذكر كرد و گفت: البته براي هنرمندان و علاقمندان تخفيفاتي و بسته‌هايي منظر شده است.

گفتني است، در اين نشست «فهيمه سهيلي» مسئول امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلا‌می‌ استان نيز توضيحاتي در مورد اين جشنواره بيان كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: