• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

آنچه والدین باید بدانند؟

راهکارهای حفاظتی برای امنیت کودکان در فضای‌مجازی

در زمانی که مدارس شروع به کار می‌کنند دانش آموزان به دنبال دوستان جدید هستند که عامل اصلی این دوستی‌ها می‌تواند رسانه‌های اجتماعی باشند همواره این موضوع باعث به خطر افتادن دانش آموزان در فضای مجازی می‌شود که والدین باید امنیت سایبری را الویت کار خود قرار دهند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، والدین برای امنیت کودکان در فضای مجازی باید نکاتی نظیر«افزایش آگاهی»،«حفاظت از هویت کودکان»،«محافظت از رایانه»،«گذرواژه‌های منحصر به فرد ایجاد کنید»،«نظارت بر فعالیت آنلاین کودکان» و «جلوگیری از مزاحمت‌های اینترنتی » توجه ویژه داشته باشند.

برای افزایش آگاهی کودکان و رعایت اصول ایمنی باید از تکنیک‌هایی مانند دیدن ویدیو‌های آموزشی با محتوا اصطلاحات رایانه‌ای و شناخت ویروس‌های رایانه‌ای انجام گیرد که این عمل باعث بالا رفتن درک اولیه کودکان خواهد شد .

کودکان باید بدانند که اطلاعاتی از قبیل نام، آدرس‌خانه یا شماره تلفن خود را از طریق ایمیل، توییتر، فیس بوک و یا چت روم‌های آنلاین ارسال نکنند و با افراد غریبه در خصوص مطالب شخصی و عمومی در فضای‌سایبر صحبت ننمایند و همواره برای محافظ از اطلاعات شخصی خود از بازی‌های آنلاین آموزشی استفاده کنند .

به طور منظم، به روز رسانی نرم‌افزار امنیتی می‌تواند خانواده شما را در برابر کلاهبرداران، هکرها و دیگر تهدیدهای آنلاین محافظت نموده که نتیجه آن امنیت مالی خانواده و سایر اطلاعات شخصی شما در برابر خطرات احتمالی می‌باشد .

همواره با استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی که به طور خودکار به روزرسانی می‌شود، می‌تواند فناوری فعلی را حفظ کرده و از آلوده شدن سیستم در برابر برنامه‌های مخرب یا بدافزار محافظت گردد .

به کودکان خود آموزش دهید که برای ایمنی آنلاین و جلوگیری از دسترسی آسان به اطلاعات شخصی،باید از گذرواژه‌های منحصر به فرد برای حساب‌های اینترنتی خود استفاده کنند. اطمینان حاصل کنید که کودکان شما حساب‌های اینترنتی خود را همیشه نظارت می‌کنند و از گذرواژه‌های قوی مانند ترکیبی از نمادها، اعداد، حروف بزرگ و کوچک استفاده می‌نمایند تا دیگران نتوانند به راحتی رمز عبور سیستم رایانه‌ای را حدس بزنند .

نظارت نمودن بر فعالیت آنلاین کودکان شما باعث حفظ آنها در برابر آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی می‌شودوالدین می‌توانند با در نظر گرفتن هشدارهای فضای مجازی برای کودکان، نظارت خود را فعال‌تر و هوشمندتر کنند .

مزاحمان اینترنتی با استفاده از تکنولوژی‌های الکترونیکی، می‌توانند در هر زمان و هر کجا کودکان شما را مورد آزار و اذیت قرار دهند برای جلوگیری از آزار و اذیت‌های سایبری، والدین باید با ارائه هشدارهای امنیتی کودکان خود را در برابر پست‌های نامفهوم و پیام‌های آزار دهند آگاه نمایند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: