• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-56100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برگزاری اولین جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردکانی و میبدی در اردکان

مشاور امور بانوان و خانواده فرماندار اردکان با اشاره به ضرورت ایجاد نشاط عمومی در جامعه، گفت: ایجاد زمینه نشاط اجتماعی و ارتقا مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های فرهنگی و هنری منطبق با فرهنگ اصيل ايراني اسلامي نقش مهمی در توسعه بیش از پیش اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کند.

«بنت الهدی بنایی» در حاشیه جشنواره دوقلوها و چندقلوهای اردکان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی با ارائه طرح‌های فاخر فرهنگي هنری چون این جشنواره مورد حمایت امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان اردکان قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که این برنامه‌ها به منظور گراميداشت مناسبت‌های مختلف ملی مذهبی بویژه ایام دهه فجر و نیز فرا رسیدن نوروز انجام می‌شود، افزود: در این  برنامه‌ها که با هدف ایجاد محیطی شاد و نشاط آور برای خانواده ها انجام می‌شود علاوه بر تجلیل از فعالان عرصه‌های مختلف فرهنگی هنری، نمایشگاه‌های صنایع دستی و دستاوردهای هنری بانوان و کارآفرینان خانگی نیز برپا می‌شود.

مشاور فرماندار اردکان در اموربانوان و خانواده، گفت: توسعه نشاط اجتماعی و ارتقا مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های مختلف اجتماعي منطبق با فرهنگ اصيل ايراني اسلامي از جمله اهداف برگزاری جشنواره های متعدد به شمار می‌رود.

بنایی در ادامه اجرای چنين جشنواره‌هایي را بسیار تاثیرگذار دانست و بیان کرد: سازمان‌های غیردولتی و تشكل هاي مردم نهاد با همراهي مردم برای اجرای اين جشنواره‌ها  زحمات و تلاش‌هاي قابل تحسيني متحمل شدند؛ چنانكه در طول یک ماه، اطلاعات دوقلو و چندقلوهای اردکان و میبد جمع آوری و در نهایت با شایستگی طی مراسمی با حضور خانواده های آنان و مردم این دوشهرستان همجوار از آنها تجليل شده است.

«محمدعلی صادقیان»مسئول برگزاری اولین جشنواره دوقلوها وچندقلوهای اردکان و میبد نیز با اشاره به برگزار جشنواره دوقلوهای این شهرستان خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ جفت دوقلو و چندقلو در این جشنواره حضور داشتند که از بین ثبت نام کنندگان برای این جشنواره ده، سه قلو و یک چهار قلو حضور داشتند.‌

وی با بیان این‌که به تمام دوقلوها و چندقلوهای شرکت کننده در این جشنواره جوایزی اهداشد، از معرفی ۱٨ نفر به عنوان منتخب دوقلوهای اردکان و میبد و چند شهرستان دیگر استان با شرایط خاص خبر داد و افزود: بزرگترین، کوچکترین، ازدواج دوقلویی و دوقلوهای شاخص از جمله بخش های برگزیده دوقلویی در این جشنواره است.

صادقیان معرفی دوقلوهای شبیه به لحاظ کاری، تحصیلی، سکونت، دوقلوهای ورزشی را از دیگر آیتم‌های جشنواره برشمرد و گفت: ۱٢دوقلو و چندقلو نیز به قید قرعه و براساس شماره هایی که تخصیص یافته مورد تجلیل قرار گرفتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: