• سه شنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

تشدید حملات‌سایبری و شکاف ‌امنیتی در سال 2018

محققان امنیتی پس از بررسی یک ساله نقص‌های حملات‌سایبری مخرب در جهان اعلام کردند که انتظار می‌رود که مهاجمان آنلاین در سال 2018 مخربگر‌تر نیز خواهندشد. با کمرنگ شدن باج‌افزارهای سودآور در مواجهه با انواع دفاع‌های جدید، هکرها به نوع جدیدی از حملات می‌پردازند که می‌تواند باعث آسیب  و یا تخریب  کامپیوتر و شبکه شوند .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، شیوع باج‌افزارها در سال 2017، تنها قسمتی از آن چیزیست که هکرها به دنبال استراتژی‌های جدید و مدل‌های کسب و کار هستند .

محققان امنیتی پس از بررسی یک ساله نقص‌های حملات‌سایبری مخرب در جهان اعلام کردند که انتظار می‌رود که مهاجمان‌آنلاین در سال 2018 مخربگر‌تر نیز خواهندشد. با کمرنگ شدن باج‌افزارهای سودآور در مواجهه با انواع دفاع‌های جدید، هکرها به نوع جدیدی از حملات می‌پردازند که می‌تواند باعث آسیب  و یا تخریب  کامپیوتر و شبکه شوند. همچنین مهاجمان به دنبال افراد ثروتمند هستند و بیشتر دستگاه‌هایی که امنیت پایین‌تری نسبت به رایانه‌ها و گوشی‌های هوشمند دارند را مورد هدف قرار می‌دهند .

به گفته یکی از مأموران اصلی شرکت McAfee ، تکامل باج‌افزارها در سال 2017، به ما یادآوری می‌کند که چگونه یک مهاجم خطرناک می‌تواند خودش را مجدداً شناسایی کند، زیرا مهاجمان سایبری علی‌رقم تلاش‌های مدافعان ‌سایبری، به طور چشمگیری در حال پیشرفت هستند .

McAfee همچنین پیشتر استفاده گسترده‌تر از حملات‌سایبری را به عنوان یک "سرویس" پیش‌بینی کرد که به هکرها اجازه می‌دهد تا استخدام شوند و تاثیرات منفی بر پیکره سازمان‌ها بگذارند. به گفته دانشمند ارشد   McAfee ، وقایع اخیر سال 2017، ساده‌سازی خدمات هکینگ تجاری را نشان می‌دهد و چنین حملاتی می‌تواند اطلاعات به دست‌آمده را به احزابی که به دنبال رقابت‌های ملی، سیاسی و تجاری هستند، بفروشند .

  با پیش‌بینی حملات سایبری درسال 2018، به احتمال زیاد حفظ حریم خصوصی بیشتر خواهد‌شد. زیرا داده‌های مصرف‌کننده، از جمله داده‌های مربوط به کودکان جمع آوری شده و توسط سازندگان دستگاه‌های تولیدشده، به بازار عرضه می‌شوند .

در این گزارش آمده که به گفته والدین، شرکت‌های بزرگ بخش قابل توجهی از محتوای دیجیتال تولید‌شده توسط کودکان را مورد سوء‌استفاده قرار دادند و از این اطلاعات به دست‌آمده برای افزایش سودآوری خود استفاده کردند .

انتظار می‌رود که در سال 2018، مقررات حفاظت کلی داده‌ها توسط اتحادیه اروپا تأیید شود، که این امر نحوه استفاده از داده‌ها و فروش آنها را تنها به شرکت‌هایی که فعالیت‌های آنها، اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار می‌دهند، محدود می‌شود. این مقررات که در اصطلاح GDPR نامیده می‌شود شامل مواردی نظیر؛ احترام به حریم خصوصی کاربران، مسئولیت استفاده از داده‌ها و محتویات مصرف‌کننده برای ارتقاء سرویس‌ها و تنظیم محدودیت‌های زمانی که داده‌ها را حفظ می‌کنند، می‌باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: