• شنبه ۳۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-27103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : ----

برقراری امنیت روترهای Wi-Fi توسط پروتکل رمزنگاری WPA2

حملات هکری در شبکه‌های Wi-Fi

WPA2 یک پروتکل 13 ساله است که قرار است محافظت از روتر Wi-Fi و سایر دستگاه‌های متصل به آن را از حملات مخرب و هک، بر عهده داشته ‌باشد و در حال حاضر، این نوع حفاظت گسترده شده‌است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، به گفته محققان، با وجود این‌که در حال حاضر این پروتکل برای محافظت از شبکه‌های Wi-Fi استفاده می‌شود، اما هر گونه شبکه Wi-Fi نیز به راحتی می‌تواند نقض شود .

به تازگی یک پروتکل رمزنگاری WPA2 در دسترس قرارگرفته که امنیت روترهای Wi-Fi بی‌دفاع و در معرض خطر را  برقرار می‌کند WPA2 یک پروتکل 13 ساله است که قرار است محافظت از روتر Wi-Fi و سایر دستگاه‌های متصل به آن را از حملات مخرب و هک، بر عهده داشته‌باشد و در حال حاضر، این نوع حفاظت گسترده شده‌است. به گفته محققان، با وجود اینکه در حال حاضر این پروتکل برای محافظت از شبکه‌های Wi-Fi استفاده می‌شود، اما هر گونه شبکه Wi-Fi نیز به راحتی می‌تواند نقض شود .

در شرایط نامناسب، شکسته شدن WPA2 بدین معنی است که هر هکر می‌تواند ترافیک را قطع کند، گذرواژه‌ها را در اختیار شما قرار دهد و فقط  شما را به مرور در history وب‌سایت‌های غیر https مشغول می‌کند. به گزارش Tech Juice ، هکر Tech می‌تواند به راحتی اطلاعات محرمانه از جمله شماره کارت‌اعتباری، رمزهای‌عبور، عکس‌ها، پیام‌ها و هر گونه اطلاعات مهم دیگر در وب‌سایت‌های غیر https را به دست آورد .

  همچنین محققان هشدار دادند که هکرها می‌تواند داده‌ها را در یک شبکه Wi-Fi آسیب‌پذیر، تزریق کرده و دستکاری کنند و با نصب  باج‌افزار یا دیگر نرم‌افزارهای مخرب بر روی دستگاه‌ها، اقدام به نفوذ در سیستم‌ها نمایند .

  ماتی وانوئوف، که این خطا را شناسایی کرد گفت: اخیراً این حمله علیه تمام شبکه‌های Wi-Fi محافظت‌شده صورت گرفته‌است. وی اشاره داشت که نقاط ضعف، در استانداردهای Wi-Fi هست و در محصولات و پیاده‌سازی‌های فردی نمی‌باشد. بنابراین هرگونه اجرای صحیح WPA2 احتمالاً تحت‌تاثیر قرار خواهد‌گرفت .

با این حال، در حال حاضر مشخص‌نیست که آیا پَچ‌های امنیتی به همراه این پروتکل وجود دارد یا خیر، و حتی اگر هم باشد، موقع بروز‌رسانی تمام نقاط دسترسی به اینترنت در جهان، نیاز به زمان دارد .

طبق تحقیقات صورت گرفته، تغییر رمزعبور شبکه Wi-Fi ، باعث جلوگیری یا تضعیف حمله نمی‌شود. بنابراین، باید اطمینان حاصل‌کرد که تمام دستگاه‌ها بروزرسانی می‌شوند و همچنین باید سیستم‌عامل روترها را نیز بروز کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: