• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-179100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه کشور خبر داد؛

فعالیت مبلغان فرهنگی مسلط به 11 زبان دنیا در فضای مجازی

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه با اشاره به ضرورت حضور مبلغان در فضای مجازی،‌ گفت: 150 مبلغ مسلط به 11 زبان زنده دنیا در فضای مجازی فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدحسن نبوی» با اشاره به این‌که دو هزار و پانصدمدرسه امین در کشور فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: میانگین جذب دانش‌آموز از مدارس امین به حوزه 21 برابر مدارس عادی است که نشان از موفقیت‌های بسیار چشمگیر در این مدارس است .

وی با اشاره به این‌که در تبلیغ با دو خطای بزرگ روبه رو هستیم، افزود: یکی از این خطاها منفک کردن حوزه‌های علمیه از عرصه تبلیغ است که به مانند یک دانشگاه عمل می‌کنیم و به‌نوعی ارتباط مردم را با حوزه‌ها قطع کرده ایم .

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه گفت: وابسته کردن حوزه‌های علمیه به دولت از دیگر خطاهای بزرگ است و همه شاهد هستید که برای نهادی مثل آموزش‌ و پرورش که هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص می‌دهند کسی چیزی نمی‌گویند ولی برای حوزه علمیه که این مبالغ نیست چه جنجالی در کشور به پا کردند .

وی با اشاره به فعالیت بیش از 150 مُبلغ در عرصه تکنولوژی های روز مثل فضای مجازی در کشور ، خاطرنشان کرد: این دوستان به 11 زبان زنده دنیا در فضای مجازی در حال فعالیت هستند و به‌نوعی در حال تغییر وضعیت هستیم .

حجت الاسلام نبوی در ادامه با بیان این‌که اولویت‌بندی در مخاطبان یکی از اصل‌هایی است که در معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: با مشاهده مخاطبان می‌بینید که پیشکسوت‌ها و کهنسالان بیشتر میل به حضور در برنامه‌های حوزه دارند و به‌نوعی قشر جوانان را از دست دادیم، در صورتی که باید سرمایه‌گذاری ما روی جوانان کشور باشد .

این مقام مسئول ورود ناگهانی طلاب به عرصه تبلیغ را روشی نادرست دانست و بیان کرد: ورود به عرصه تبلیغ با برنامه‌ریزی دقیق و به تدریج صورت گیرد تا طلبه در ابتدای راه از این کار خسته و درمانده نشود .

وی در پایان به برخی از فعالیت‌های معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: برگزاری طرح بینات، طرح تمسک، طرح هجرت، هسته‌های امربه‌معروف و نهی از منکر، نمونه فعالیت‌های معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: