• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-156100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون آموزش ‌و پرورش استان خبر داد؛

اقامه نماز جماعت در مدارس یزد با حضور 600 روحانی

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش ‌و پرورش یزد با بیان این‌که مستمر بودن حضور روحانیون در مدارس اثرگذاری بیشتری دارد، گفت: بیش از 600 روحانی به منظور اقامه نماز در مدارس با آموزش و پرورش استان یزد همکاری می‌کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«علی سرداری» با بیان این‌که امسال در تمام مدارس آموزش‌ و پرورش استان یزد نماز جماعت دایر است، اظهار کرد: در حال حاضر 600 روحانی به منظور اقامه نماز جماعت با مدارس استان یزد همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که بحث گفتمان‌های دینی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه استان در مدارس اجرا می‌شود، این برنامه با تعامل بسیار خوب و به‌صورت مستمر در مدارس سطح استان یزد برگزار می‌شود .

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش یزد در ادامه با اشاره به توسعه مبلغین مدارس امین در استان، افزود: 56 واحد آموزشی از طرف حوزه علمیه دنبال می‌شود و حضور مبلغین در این مدارس بسیار چشمگیر و فعالانه است.

سرداری با بیان این‌که در مناسبت‌های مختلف طرح اعزام مبلغ در استان یزد اجرا می‌شود،خاطرنشان کرد: این کار با همکاری حوزه علمیه، ستاد اقامه نماز و سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد صورت می‌گیرد و در قالب گروه‌های مختلف در مدارس حضور پیدا می‌کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که مستمر بودن حضور روحانیون در مدارس از اثرگذاری بسیار بیشتری برخوردار است، بیان کرد: حضور مستمر و شناسنامه‌دار شدن آن‌ها در مدارس می‌تواند در ارتباط هرچه بهتر رابطه‌ها بین روحانیون و دانش‌آموزان تأثیرگذار باشد .

این مقام مسئول گفت: دوره توانمندسازی ائمه جماعات با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در استان انجام شده است.

معاون اداره کل آموزش و پرورش یزد با اشاره به این‌که دیدار علما با دانش‌آموزان و بازدید آن‌ها از حوزه‌های علمیه برای جذب هر چه بیشتر آن‌ها در حوزه‌ها را پیگیری کردیم،‌خاطرنشان کرد: پژوهش‌های مختلفی با شاخص دین و زیست‌شناسی در استان برگزار شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: