• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-42102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سرپرست فرمانداری ابرکوه:
نقش رسانه‌ها در پیشبرد و شتاب‌بخشی به اهداف جامعه انکارناپذیر است

سرپرست فرمانداری ابرکوه در اولین نشست هم‌انديشي خود با اصحاب رسانه ‌این شهرستان ضمن وعده پیگیری مشکلات این قشر از فعالان فرهنگی، گفت: نقش رسانه‌ها در پیشبرد و شتاب‌بخشی به اهداف جامعه غير قابل‌‌انکار است .

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمد کاظمی‌نسب» در اين نشست ضمن جویا شدن از مشکلات این قشر، بر تعامل، همکاری و همدلی هر چه بیشتر اصحاب رسانه با مسئولان در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی صحیح و سریع به مردم تأکید کرد .

وي در این نشست که با حضور «محمدجواد آقایی» و «علی‌اکبر اسحاقی» بخشداران بخش‌های مرکزی و بهمن شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: توسعه فکری جامعه یکی از ارکان هرم توسعه پایدار در هر کشوري محسوب و منجر به توسعه سیاسی می‌شود که در کنار مردم‌سالاری دینی حتی می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت و رشد اقتصادی نیز باشد .

وی با تأکید بر این که رسانه یک از ابزار و امکان جهت ایجاد توسعه پایدار در کشور است، تصریح کرد: می‌توان از فرصت و ظرفیت بی‌بدیل رسانه در عرصه شتاب‌بخشی به پیشرفت‌های همه‌جانبه استفاده کرد چرا كه هرگز نمی‌توان نقش رسانه را در اين خصوص انکار کرد .

سرپرست فرمانداری ابرکوه خاطرنشان كرد: اطلاع‌رسانی باید از سوی روابط عمومی‌ها و به ویژه اصحاب رسانه در حوزه فعالیت‌های دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی صحیح و به موقع باشد تا بتوان خدمات مطلوب‌تری را به مردم ارائه کرد .

«محمدجواد آقایی» بخشدار بخش مرکزی نيز از خبرنگاران شهرستان ابرکوه به عنوان بی‌نظیرترین و خلاق‌ترین فعالان عرصه خبر در استان نام برد و بر رفع مشکلات این قشر تأکید کرد .

«علی‌اکبر اسحاقی» بخشدار بخش بهمن نیز انگیزه اصحاب رسانه را برای فعالیت در این حوزه را فقط عشق و علاقه دانست و اظهار کرد: خبرنگار باید سطح سواد رسانه‌ای خود را افزایش داده و در انعکاس اخبار اخلاق حرفه‌ای را رعایت کند.

وي متذكر شد: البته مسئولان نیز باید در راستای رفع مشکلات اصحاب رسانه ضمن حفظ عزت نفس آنان، اقدامات لازم را انجام دهند .

«ابوالفضل کارگر» یکی از پیشکسوتان خبری ابرکوه در اين نشست اعلام كرد: بعد از گذشت سال‌ها فعالیت در عرصه خبر، تنها چیزی که گریبان‌گیر خبرنگاران ابركوهي است، مشکلات و مسائل اقتصادی است و می‌توان گفت تنها عاملی که به اصحاب رسانه قدرت حرکت و خدمت می‌دهد، عشق و علاقه به این کار است .

«سید هاشم حسینی» یکی دیگر از خبرنگاران شهرستان هم ضمن برشمردن بخشی از مشکلات اصحاب رسانه، گفت: رسانه‌های سمعی بصری و مکتوب شهرستان تا کنون فقط کیفیت را در اولویت قرار داده و هرگز آن را فدای کمیّت نکرده‌اند چرا که اگر رسانه‌ای اطلاع‌رسانی صحیح، صریح و سریع نداشته باشد، باید قلم را کنار گذاشته و از این حوزه فاصله بگیرد .

«مهدی کارگر» خبرنگار جوان ابرکوهی نیز ضعف اطلاع‌رسانی و تعامل از سوی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی شهرستان را یکی از مشکلات خبرنگاران دانست و خواستار رفع این مسئله شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: