• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-141100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد تأکید کرد:

لزوم بازتعریف هنر و فرهنگ اجتماعی گذشته برای مدیریت فرهنگی امروز

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت بازبینی تاریخ هنر ایران،‌گفت: باز تعریف هنر و فرهنگ اجتماعی گذشتگان نقش مهمی در ارتقای مدیریت فرهنگی امروز ایفا می‌کند.

«ونوس عامری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با اشاره به نقش رویدادهای فرهنگی در توسعه هر چه بیشتر و بهتر فرهنگ عمومی جامعه، اظهار کرد:‌ برگزاری جشنوارهای فرهنگی مختلف با هدف معرفی و بازبینی آثار فرهنگی گذشته نقش مهمی در انتقال ارزش‌های فرهنگی و هنری فاخر به نسل جدید ایفا می‌کند.

وی افزود: بازبینی فیلم‌هایی که در دهه‌های 60 و 70 تولید و تأثیرگذار بودن، از جمله رویدادهای فرهنگی موثر برای جامعه کنونی است.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد توجه به تاریخ هنر و فرهنگ گذشته را یکی از مهمترین عوامل توسعه فرهنگی حال حاضر دانست و گفت: استفاده از تجارب فرهنگی گذشته برای فرهنگ عمومی حال حاضر جامعه ضروری است.

این مقام مسئول شناخت خط فکری جامعه و تعیین مختصات فرهنگی و هنری خود نسبت به جوامع داخلی و خارجی را مستلزم توجه به تاریخ هنر کشور عنوان کرد و ادامه داد:‌ باز تعریف فرهنگ اجتماعی گذشتگان کمک شایانی به مدیریت فرهنگی امروز می‌کند.

عامری ارتقای سطح فرهنگ عمومی را مهمترین وظیفه نهادهای شهری دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری رویدادهای فرهنگی که با نگاه خاص به تاریخ هنری مدیریت می‌شوند امکان رسیدن به این مهم را ایجاد می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که برخی از آثار هنری تولید شده در دهه‌های گذشته حداقل یک کلاس درس برای نسل جدید هستند، تصریح کرد: در جشنواره‌های فیلم باید سعی شود آثار فاخر گذشتگان بازبینی و شرایط لازم برای آشنایی بیش از پیش هنرمندان جدید با نوع نگاه تاریخ هنری ایجاد شود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به تغییر هنر سینمای در دهه 60، گفت: سینمای ایران در دهه 60، سینمایی هنری با دغدغه اجتماعی بود.

این مقام مسئول در پایان سینمای دهه 60 را نمادی شاخص از هنر برای مردم، هنر برای تاریخ و هنر برای اجتماع دانست و خاطرنشان کرد:‌ تعهد هنر از دیگر ویژگی‌های هنر نمایشی در گذشته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: