• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-19103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

برگزاري دهمين كنفرانس نظریه‌گراف به ميزباني دانشگاه يزد

دهمين كنفرانس ملي نظريه‌گراف و تركيبيات جبري اواخر دي‌ماه با حضور مدعوين داخلي و خارجي در دانشگاه يزد برگزار مي‌شود.

دكتر «سعيد عليخاني» در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا – منطقه يزد، در مورد موضوع اين كنفرانس علمي يعني نظريه‌گراف تصريح كرد: نظريه‌گراف در واقع يكي از شاخه‌هاي مهم و نوپا در علم رياضي است كه داراي كاربردهاي بسياري در ساير علوم به ويژه علوم مهندسي مي‌باشد.

وي در مورد اين كنفرانس علمي نيز خاطرنشان كرد: کنفرانس نظریه گراف و ترکیبیات جبری از سال ۱۳۸۶ و با هدف تقویت ارتباط بین گراف‌تئوريسين‌هاي داخلي و خارجي، اساتید، محققان، دانشجویان و علاقه‌مندان به شاخه‌های گوناگون ترکیبيات و همچنین به منظور گسترش مرزهای این بخش از دانش ریاضی و تبادل نظر در زمینه‌های مختلف ترکیبیات فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون طی 9 دوره در دانشگاه های مختلف کشور برگزار شده است.

رييس دانشكده علوم رياضي دانشگاه يزد با بيان اين كه دهمین دوره کنفرانس نظریه گراف و ترکیبیات جبری در روزهاي 27 و 28 دي‌ماه سال جاري به میزبانی اين دانشکده برگزار خواهد شد، اعلام كرد: در مجموع 100 مقاله در محورهاي كنفرانس شامل «نظریه گراف»، «نظریه جبری گراف»، «ترکیبیات»، «ترکیبیات جبری» و « نظریه‌ الگوریتمی گراف» توسط دبيرخانه كنفرانس دريافت شده كه با نظر هيات علمي كنفرانس 82 مقاله پذيرش و در دو روز برگزاري اين كنفرانس به صورت شفاهي ارائه خواهد شد.

وي به سخنران مدعو اين دوره نيز اشاره كرد و گفت: پروفسور «ویلفرید ایمریخ» از كشور اتریش و پروفسور فرانچسکو بیلاردو از كشور ایتالیا دو سخنران مدعو خارجي و دكتر علیرضا اشرفی از دانشگاه کاشان و دکتر ابراهیم قربانی از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر‌الدین طوسی و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی از سخنرانان مدعو ايراني دهمين كنفرانس نظريه‌گراف و تركيبات جبري در يزد خواهند بود.

عيلخاني همچنين با اشاره به بهره‌مندي كشورمان از رياضي‌دانان صاحب‌نامي در دنيا، يادآور شد: البته در اين كنفرانس دكتر «مهدي بهزاد» كه اصالتاً يزدي به پدر نظريه گراف ايران ملقب هستند، نيز حضور خواهند داشت.

وي از انتشار كتاب مقالات برگزيده اين دوره كنفرانس به زبان انگليسي و نيز بازديد شركت‌كنندگان كنفرانس از جاذبه‌هاي تاريخي و بافت جهاني شهر يزد را از برنامه‌هاي حاشيه‌اي اين كنفرانس ذكر كرد.

عليخاني در پايان با بيان اين كه دانشكده علوم رياضي با برگزاري قريب 10 كنفرانس، همايش و مسابقات علمي در سطح ملي و بين‌المللي در زمره دانشكده‌هاي پيشتاز كشور از اين لحاظ است، ياداور شد: دانشگاه يزد از سال 1390 در مقطع دكتري نظريه‌گراف و تركيبيات به پذيرش دانشجو مبادرت كرده و تاكنون فارغ التحصيلاني را نيز به جامعه ارائه كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: