• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-55101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي يزد:

کانون کارآفرینی، فرصت‌ساز نگاه خلاقانه در حوزه اقتصادی است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد کانون کارآفرینی را فرصت‌ساز القای نگاه خلاقانه و بهره‌ورانه در حوزه اقتصادی دانست و گفت: این کانون می‌تواند ظرفیت خوبی برای نشان دادن نگاه کارآفرینانه و بهره‌ورانه به مولدان اقتصادی باشد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمدحسین ریاحی» در جلسه انتخابات کانون کارآفرینی استان، افزود: این خلاقیت و ایده‌پردازی می‌تواند در دو طیف جامعه کارگری و کارفرمایی باشد و کانون کارآفرینی می‌تواند فرصت ها را احصا و پرورش دهد .

وی در ادامه تاکید کرد: در استان ظرفیت‌های کارآفرینی را بر مبنای محورهای توسعه داشته باشیم .

ریاحی فناوری اطلاعات را فرصتی برای کسب و کار و نگاه کارآفرینانه خواند و اظهار کرد: گردشگری و صنایع دستی نیز دو حوزه دیگر است که با شرایط خاص استان می‌توانند پرورش یابند و به عنوان یک ظرفیت اجتماعی و اقتصادی در نظر گرفته شوند .

وی در ادامه با اعلام این که بخش خدمات در استان نسبت به صنعت به میزان 0.5 درصد پیشی گرفته است، تصریح کرد: این مسئله برای استان نتایج خوبی را رقم خواهد زد چرا که این بخش، کم آبخواه بوده و نیاز به تکنولوژی خاصی ندارد و سرانه اشتغال پایینی دارد .

این مقام مسئول با اشاره به پوشاک و نساجی به عنوان سومین محور توسعه استان، بیان کرد: در قالب کانون کارآفرینی و روشن شدن وضعیت هیات امنای کارآفرینی و نگاه خلاقانه می توان در محورهای توسعه تعریف شده برای استان، موفق بود .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانشرایط بازار فعلی را مشکل اصلی حوزه تولید استان عنوان کرد و گفت: نداشتن شناخت کافی از بازار و نیاز واقعی مشتریان از چالش‌های امروز است که با ظرفیت کانون کارآفرینی می‌توان مشکلات این حوزه را پس از شناسایی، مورد بررسی قرار داد تا اقداماتی به منظور رفع این مسائل و مشکلات صورت گیرد .

گفتنی است، انتخابات کانون کارآفرینی یزد به استناد بند 3 ماده 7 دستورالعمل تشکیل کانون های کارآفرینی کشور به منظور انتخاب شش نفر از کارآفرینان برتر ملی یا استانی برای عضویت در هیات امنای کانون کارآفرینی، انتخابات کانون با حضور جمعی از اکثریت اعضای کانون برگزار شد .

«محمدرضا قمی»، «محمد شهوازیان»، «محمدرضا داد»، «اصغر نبیل»، «امیرحسین دائمی» و «هادی هزارخانی» از افراد منتخب برای عضویت در هیئت امنای این کانون در اين نشست بودند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: