• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-53101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد تأکید کرد:

لزوم آموزش تکنسین توسط فنی و حرفه‌ای در استان یزد

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد با اشاره به محدود بودن تعداد تکنسین‌ها در یزد، گفت: فنی و حرفه‌ای باید با امکان‌یابی، به‌صورت گسترده آموزش‌های مرتبط را ساماندهی کند تا جوانان مشغول فعالیت شوند .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«علی زینی وند» در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان در خصوص ایجاد اشتغال روستایی، اظهار کرد: اجرای این طرح در استان مرکزی تجربه‌شده است و کارگروه‌ها باید فیلترهایی داشته باشند که توجیه‌پذیر بودن طرح‌ها را مشخص کند .

وی با بیان این‌که همایشی هم با حضور بخشداران برگزار خواهد شد تا تبادل تجربیات صورت گیرد، افزود: در سطح کشور شهرستان‌هایی داشتیم که 100 درصد طرح‌های معرفی‌شده را در کوتاه‌ترین زمان تصویب و معرفی کرده و تسهیلات گرفته و فعالیت آغازشده همچنین شهرستانی بوده که 90 درصد طرح‌ها برگشت‌خورده و به نتیجه نرسیده است .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد، گفت: کارگروه اشتغال روستایی با حضور بخشداران و کارگروه اشتغال استان طرح‌ها را آنالیز کنند و شفاف اعلام نمایند تا مشکلی ایجاد نشود .

این مقام مسئول با اشاره به جدول عملکرد شهرستان‌ها و بانک‌ها در خصوص اجرای طرح اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: باید برخی دستگاه‌ها مثل کمیته امداد و بهزیستی هم در این موضوع واردشده و از این طرح‌ها برخوردار شوند .

زینی‌وند ادامه داد: در استان یزد تکنسین به‌صورت گسترده نداریم لذا فنی و حرفه‌ای باید با امکان‌یابی، به‌صورت گسترده آموزش‌های مرتبط بگذارند و جوانان مشغول فعالیت شوند .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد بابیان اینکه نرخ بيكاري استان باید به‌شدت کاهش یابد گفت: لازم است استارتاپ ها و مشاغل مربوط به حوزه گردشگری برای اشتغال‌زایی فعال شوند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: