• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-34102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون استاندار یزد تأکید کرد:

لزوم معرفی ارزش‌های انقلاب با برنامه‌های خلاقانه به نسل جدید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به خلاقیت و نوآوری در برگزاری جشن انقلاب، گفت: معرفی و شناساندن انقلاب باید با روش‌های جدید و برنامه‌های ابتکاری و خلاقانه که جذابیت‌های لازم برای نسل جدید دارد مورد توجه قرار گیرد .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدعلی طالبی» در نشست ستاد بزرگداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی،این انقلاب را به‌ نوعی مطالبات مشروع چند صدساله مردم کشور دانست و اظهار کرد: مطالبات مردم در حرکات ضد استعماری و ضد استکباری مطرح‌شده بود که البته در برخی موارد این اهداف به انحراف هم کشیده شد، اما در نهایت به پیروزی انقلاب ختم شد .

وی بابیان این‌که انقلاب اسلامی جامعیتی در خود داشت که همه موارد را در درون خود با رهبری انقلاب هدایت کرد، افزود: تا به امروز این انقلاب به مسیر خود ادامه داده اما باید به شعارهای اصلی و اساسی انقلاب و به روح پیام‌های انقلابی مانند استقلال و وحدت که تحت لوای شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود توجه داشت .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با تأکید بر این‌که اگر دل در گروی انقلاب داریم باید به شعارهای اصیل انقلابی توجه جدی داشته باشیم، گفت: بر این اساس باید واکاوی شود که عملکردها در چهار دهه گذشته چگونه بوده است تا بفهمیم کجای عملکرد از انقلاب دور شده و در راستای تأمین زندگی مادی و معنوی مردم نبوده است و برای اصلاح آن گام برداریم .

طالبی در ادامه با تأکید بر این‌که همه باید تلاش کنیم دین خود را به شهدا و انقلاب از طریق توجه به شعارها و آرمان‌ها ادا کنیم،‌تصریح کرد: همواره برای معرفی انقلاب به نسل جدید تأکید شده و مایه سرافکندگی است نسلی که در طول چهار دهه گذشته متولدشده و در این فضا رشد و تربیت‌یافته است، بعضاً تحت تأثیر برخی القائات، سلطنت‌طلبی را مطرح می‌کند و درک درستی از انقلاب ندارد .

این مقام مسئول بابیان این‌که باید بررسی کرد که چرا در اغتشاشات جوانانی حضور دارند که نمی‌دانند بر انقلاب و این کشور چه گذشته است؛ گفت: باید هر کمیته‌ای در حیطه وظایف و مسئولیت‌های خود این وظیفه را در نظر بگیرد تا نسل‌های جدید بعد از انقلاب را نسبت به انقلاب و آرمان‌های آن آگاه کند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که بحث واگذاری کار به مردم و جلب مشارکت آنان در این سال‌ها ضعفی بوده که به آن توجه نکردیم؛‌خاطرنشان کرد: انقلاب با حضور مردم به پیروزی رسید و حضور مردم تضمین پیروزی این انقلاب بود اما در گرامیداشت برنامه‌های سالروز پیروزی حضور مردم به‌عنوان تصمیم گیران و برنامه ریزان بسیار کمرنگ بوده است لذا تا جایی که امکان دارد باید کار را به خود مردم و تشکل‌های مردم سپرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به خلاقیت و نوآوری در برگزاری جشن انقلاب اظهار کرد: معرفی و شناساندن انقلاب با زبان و ابزارهای سنتی کارایی ندارد لذا باید با روش‌های جدید و برنامه‌های ابتکاری و خلاقانه که جذابیت‌های لازم برای نسل جدید دارد موردتوجه قرار دهیم .

وی بابیان این‌که سال آینده چهلمین سال پیروزی انقلاب راداریم؛ گفت: از امروز ستادی در کشور تشکیل‌شده است و برنامه‌های متنوع و بزرگی را در حال تدارک هستند لذا امسال برنامه‌هایی برای آمادگی بیشتر خواهیم داشت و به‌نوعی آزمونی برای سال آینده است .

طالبی تصریح کرد: برگزاری چهلمین سال پیروزی انقلاب یعنی رسیدن به بلوغ فکری و سیاسی این انقلاب و باید برنامه‌هایی متنوع و درخورشان تدارک دیده شود .

وی با تأکید بر همفکری استانی در برگزاری برنامه‌های امسال و تشکیل کمیته‌های ستاد بزرگداشت افزود: تعداد کمیته‌ها گسترش‌یافته و ممکن است هم‌پوشانی‌هایی در وظایف رخ بدهد که نیاز به مدیریت بهتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دارد تا حداکثر استفاده را ببریم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: