• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-30105-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مسئول جدید دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد معرفي شد

حجت الاسلام «فیروز گرج» در مراسمي با حضور مسئولان اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان به عنوان مسئول جدید دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد معرفی شد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سید خلف حوتی نژاد» معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این مراسم كه به صورت داخلي برگزار شد، گفت: کانون های فرهنگی هنری فرصت بزرگی در راستای اتصال جریان های مردمی با مساجد است و هدف ما در فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای کار با مردم را تحقق می دهد .

وی افزود: پرداختن به اهداف اصلی نظام و دبیرخانه با ابزارهای فرهنگی و هنری وظیفه دبیرخانه است که کانون ها به نوعی این نقیصه را دنبال می کنند .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: وصل شدن هنرمندان به مساجد و کانون ها و استفاده از فضای هنری در مساجد به عنوان اولویت هایی است که بایستی دنبال شود .

حوتی نژاد ادامه داد: کانون مساجد یزد به عنوان شاخصی در کشور بوده است که امیدواریم این امر در ادامه تحقق پیدا کند .

وی گفت: یکی از فعالیت های مهم در زمینه کتابخوانی توسط کانون های مساجد یزد صورت گرفته است که اکنون نیز به عنوان یکی از مدعیان این حوزه در سطح کشور است .

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد بیان کرد: ما معتقدیم که در جامعه نباید جدایی بین مساجد و هنر وجود داشته باشد بلکه در کنار هم باید اهداف اسلام و انقلاب به صورت هنرمندانه بیان شود .

حوتی نژاد ادامه داد: تمام تلاش ما بایستی برای بردن کارهای فرهنگی در دل مردم باشد و به نوعی ما نیز پل ارتباطی بین آنها باشیم .

وی گفت: قهرمان شدن سخت است اما قهرمان ماندن سخت تر است و با توجه به این که دبیرخانه کانون های مساجد استان یزد در سال های متوالی رتبه های اول و دوم کشوری را کسب کرده است امید است که همچنان بتواند با مسئول جدید خود نیز این فعالیت ها را ادامه دهد .

«محسن رستگاری» مسئول سابق دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد نیز در این نشست با اشاره به فعالیت‌های خود در مدت 6 سال گفت: خدمت به مسجد و بچه های مسجدی به عنوان افتخار و حسی معنوی است .

وی افزود: ما در طول سال های گذشته بر اساس ارزیابی ها به عنوان استان های اول و دوم بوده ایم و توانستیم در جشنواره های مختلف نیز رتبه های برتر را کسب کنیم .

لازم به ذکر است، مراسم رسمی تکریم و معارفه مسئول جدید دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد با حضور مسئول امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد متعاقبا برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: