• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-45101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

سرپرست جدید فرمانداری ابرکوه:

کشاورزی ابرکوه نیازمند پوست‌اندازی و تحول است

سرپرست جدید فرمانداری ابرکوه، کشاورزی اين شهرستان را به عنوان یکی از پتانسیل‌ها و فرصت‌های توسعه شهرستان نيازمند پوست‌اندازي و تحول دانست.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمد کاظمی‌نسب» سرپرست جدید فرمانداری ابرکوه در اولین دیدار خود با مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم این شهرستان به برنامه‌های ویژه دولت برای عمران و آبادانی کشور اشاره کرد و گفت: دومین بودجه پسابرجامی در کشور تدوین شده و در حال اجراست که نویدها و تخصیص‌های خوبی برای ادارات در بر دارد چرا که برجام فرصتی به وجود آورده تا کشور را با شتابی بیشتر به سوی آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب پیش ببریم .

وي اظهار کرد: لوایح و طرح‌های مناسبی برای توسعه شهرها و روستاهای کشور از جمله تجمیع عوارض در بخش تمرکز در توزیع مالیات بر ارزش‌افزوده تصویب شده که عواید خوبی برای شهرها و روستاهای محروم دارد .

كاظمي‌نسب ادامه داد: وام‌های اشتغال پایدار روستایی، اشتغال فراگیر و تفاهم‌نامه‌هایی که با بانک‌های پارسیان و سینا منعقد شده از جمله بسته‌های تسهیلاتی است که برای رونق و شتاب بخشی به اقتصادی کشور از سوی دولت تهیه، تصویب و ارائه شده است و موجب ایجاد یک رنسانس روستایی در طراز جمهوری اسلامی ایران خواهد شد .

سرپرست جدید فرمانداری ابرکوه تأکید کرد: اعتراضات و اغتشاشات اخیر در کشور نشان می‌دهد که شاید ما مدیران در پاسخگویی به ندای درونی ارباب‌رجوع کوتاهی کرده و آن ‌چنان ‌که شایسته است به مطالبات آنان که حداقل وظیفه ما بوده است، رسیدگی نکردیم لذا با توجه به این که ادارات حلقه اتصال بین مردم و حکومت هستند، مدیران دستگاه‌های اجرایی در پاسخگوی به نیازهای مردم باید تمام توان خود را بکار گیرند .

وی از کشاورزی ابرکوه به عنوان یکی از پتانسیل‌ها و فرصت‌های توسعه شهرستان یاد کرد و افزود: کشاورزی ابرکوه که حرفه دیرینه و هزاران ساله مردم است باید در حوزه زراعی، باغی و دامی از تجارب بزرگ دنیا استفاده کرده و پوست‌اندازی کند.

به گفته وي، کشت گیاهان کم آبخواه، پرورش دام‌های نوین و جدید از جمله مهم‌ترین تغییراتی است که باید در بخش کشاورزی صورت گیرد .

کاظمی‌نسب از مشاغل خانگی و صنایع خرد در روستاها به عنوان عامل حفظ جمعیت بقای روستاها یاد کرد و یادآور شد: ابرکوه علاوه بر ظرفیت بالای تاریخی بودن، سرمایه‌های عظیم اجتماعی و اداری نیز دارد که بعضاً در شهرهای یزد، شیراز، اصفهان و تهران مشغول به خدمت هستند و در همین راستا تلاش داریم تا مجمعی جهت مشورت، استفاده از ایده‌ها و نظرات آنان تشکیل داده و شهرستان را به کمال رسانده و با پدیده محرومیت مبارزه کنیم .

«محمد محامدی» سرپرست سابق فرمانداری ابرکوه نيز در اين مراسم مهم‌ترین مشكلات و كمبودهاي شهرستان را  بهداشت و درمان، کشاورزی و صنعت دانست .

وي با تأکید بر این که ابرکوه واقعاً محروم است، اظهار کرد: در بخش بهداشت و درمان اولین مطالبه مردم شهرستان کمبود پزشک است که با پیگیری‌های مکرر و برگزاری جلسات متعدد با ریاست دانشگاه علوم و پزشکی یزد، با اعزام 7 پزشک متخصص در رشته‌های مورد نیاز مردم به این شهرستان موافقت شد .

وی در اين رابطه افزود: بخش درمان این شهرستان حتی در بخش خصوصی هم با مشکلات زیادی مواجه است به طوری که مردم برای مراجعه به پزشک عمومی هم باید حدود 4 تا 5 ساعت در انتظار بنشینند که این وضعیت در روزهای تعطیل و اواخر هفته بسیار بحرانی‌تر می‌شود .

محامدي به اقدامات انجام شده پیرامون انتقال گاز به دانشکده پیراپزشکی اشاره کرد و گفت: ساختمان مرکز بهداشت ابرکوه، بسیار قدیمی بوده و دارای استاندار و ایمنی مناسب نیست و هر لحظه این امکان وجود دارد که کوچک‌ترین زمین‌لرزه فرو بریزد لذا هر چه زودتر باید این مرکز منتقل شده تا ساختمان جدید افتتاح شود .

وی در ادامه به تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی در بخش مرمت و تعمیر قنوات و همچنین اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومانی در بخش نوسازی مدارس خبر داد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: