• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-30102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون سیاسی استاندار يزد:

وقایع اخیر کشور زائیده شکاف‌های سیاسی و اجتماعی جامعه بود

معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به اعتراضات مردمی که به اغتشاش تبدیل شد، گفت: این وقایع حاصل شکاف‌های سیاسی و اجتماعی جامعه بود که جدی گرفته نمي‌شد و دشمن توانست از آن استفاده کند و صحنه را به عناد بکشاند .

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمدعلی طالبی» در جمع مردم و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان ابرکوه در مراسم توديع و معارفه فرماندار ضمن گرامیداشت سالروز سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به یزد و ابرکوه، توضیحاتی در رابطه با روند انتخاب فرماندار این شهرستان و محدودیت‌های اخیر وزارت کشور جهت استفاده از افرادی که در بدنه این وزارت خدمت کرده‌اند، ارائه کرد .

وي با بيان اين كه در حال حاضر از میان 10 فرماندار شهرستان‌های استان، تعداد شش نفر آنها غیربومی هستند، اظهار كرد: بررسي روند مدیریت و عملکرد فرمانداران طی 4 سال گذشته نشان می‌دهد که فرمانداران بومی بهتر از فرمانداران غیربومی عمل نکرده و شاخص‌تر از آن‌ها نبوده‌اند لذا ضوابطی که در این برهه به شدت اعمال خواهيم كرد این است که فرمانداران دارای مدارک تحصیلی عالی و سابقه کار دولتی باشند .

طاالبي در بخش ديگري از سخنانش یکی از مسائل مهم روز دنیا در بحث اقتصاد را گردشگری عنوان كرد و افزود: صنعت گردشگری علاوه بر ایجاد اشتغال، پایداری جمعیت و توسعه‌ي یک منطقه، می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی تأثیر مثبت داشته و چرخ آن را نیز به حرکت درآورد.

وي ادامه داد: مزيت‌هاي گردشگري در حالي براي شهرستان ابركوه صدق مي‌كند كه اين شهرستان در بخش‌های صنعت و کشاورزی نیز موقعیت بسیار خوبی دارد و می‌تواند با یک عزم جزم و همکاری، به مردم خدمت‌رسانی مناسبي صورت گيرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار حفظ وحدت و انسجام ملی را یکی از نکات اساسی دانست و یادآور شد: وقایع اخیر کشور زائیده شکاف‌های سیاسی و اجتماعی موجود در جامعه بود که چندان جدی گرفته نمی‌شد و متأسفانه دشمن توانست با استفاده‌ي ابزاری از این شکاف‌ها، مسائل اقتصادی را که دولت تمام توان خود را برای رفع آن بکار گرفته است، بهانه قرار داده و صحنه را به عناد بکشاند .

طالبی خاطرنشان كرد: این جریانات برای همه ما درسی بود تا فقط نظاره‌گر نباشيم و به یکدیگر اتهام نزنیم و از وضعیت کشور خوشحال نباشیم چرا که اگر نارضایتی مردم از بخشی از حکومت بروز کند، عده‌ای بی‌بصیرت از این فضا استفاده کرده و آن را به‌ تمام ارکان‌ نظام تعمیم می‌دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: