• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-107100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار یزد تأکید کرد:
لزوم عدم نگاه بخشی در مدیریت شهر جهانی یزد

استاندار یزد با اشاره به اهمیت بافت تاریخی یزد، گفت: مسئولان نباید به‌ هیچ ‌وجه نگاهِ بخشی به موضوع مدیریت بافت تاریخی یزد داشته باشند.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمود زمانی قمی» در اولین جلسه ستاد راهبردی مدیریت شهر جهانی یزد با اشاره به تشکیل اولین جلسه ستاد راهبرد مدیریت جهان شهر یزد اظهار کرد: ثبت شهر جهانی یزد یک پدیده مهم است و وظایف سنگین ما پس از اعلام ثبت آغازشده و باید تمامی اقتضائات مهم این رخداد را در شهر فراهم کنیم .

وی بابیان این‌که لازم است همه دستگاه‌ها و نهادها و مردم به فکر ارتقای منزلت شهر یزد باشند؛ افزود: قبلاً کارگروه‌هایی برای ستاد راهبرد مدیریت جهان شهر یزد در نظر گرفته‌شده بود که مقرر شد برخی اصلاحات لازم صورت پذیرد و گروهی برای این کار مشخص شد .

استاندار یزد بابیان این‌که شخص استاندار برای مدیریت این ستاد تعیین‌شده است گفت: شهردار یزد به‌عنوان جانشین استاندار مسئول راهبری این موضوع است و طبیعتاً مسئولیت‌های شورای شهر و شهردار نیز در این زمینه خیلی متنوع و دقیق است که حتماً با مزیت‌های خوبی که در شورای شهر یزد و شهردار می‌بینم موفقیت محقق خواهد شد .

زمانی‌قمی بابیان این‌که تعداد این جلسات از سالی دو جلسه بیشتر خواهد بود و لازم است برای صیانت از این میراث بزرگ جلسات بیشتری را داشته باشیم؛ گفت: مسئولان نباید به‌هیچ‌وجه نگاهِ بخشی به موضوع داشته باشند، بلکه باید نگاه ها تعاملی و تفاهمی باشد .

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این‌که کارگاه‌های بین‌المللی مرتبط با موضوع ثبت جهانی را در شهر یزد برگزار خواهیم کرد، تصریح کرد: به سمت برگزاری کنفرانس‌های بین‌المللی به میزبانی یزد خواهیم رفت و در سال آتی از شهرداران و مسئولان شهرهای تاریخی جهان برای بهتر شدن یزد دعوت خواهیم داشت تا چالش‌های مدیریتی را با همفکری رفع ‌کنیم .

وی در پایان بابیان این‌که یزد به استانی تبدیل‌شده که در معرض دید جهان قرارگرفته است،‌تأکید کرد: همه به تاریخ و تمدن ما توجه دارند و باید متناسب با آن نگاه و جایگاهی که داریم از آثار تاریخی و فرهنگی یزد صیانت کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: