• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-15103-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مقایسه اینترنت LiFiبا اینترنت WiFi و اختلاف اساسی بین آنها

لای فای مخفف « Light Fidelity » و وای فای نیز مخفف « Wireless Fidelity » است، لای فای از نور برای انتقال ‌داده استفاده می‌کند در حالی که در وای فای، از امواج الکترومغناطیسی در فرکانس‌های رادیویی برای انتقال داده‌ها استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، با توجه به تداخل کمتر نور در مقایسه با امواج فرکانس رادیویی، موجب شده که از لای فای بیشتر در محیط‌های متمرکز استفاده ‌شود .

می‌خواهیم اینترنت Li-Fi را با اینترنت وای فای مقایسه کنیم و اختلاف اساسی بین اینترنت لای فای و انواع اینترنت وای فای را بر‌شماریم.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، همانطور که می‌دانیم، Li-Fi مخفف Light Fidelity و Wi-Fi نیز مخفف Wireless Fidelity است . از نور برای انتقال‌داده استفاده می‌کند در حالی که در وای‌فای، از امواج الکترومغناطیسی در فرکانس‌های رادیویی برای انتقال داده‌ها استفاده می‌شود.

 با توجه به تداخل کمتر نور در مقایسه با امواج فرکانس رادیویی، موجب شده که از لای فای بیشتر در محیط‌های متمرکز استفاده‌ می‌شود .

لای‌فای فاصله حدود 10 متر را پوشش می‌دهد، در حالی که وای‌فای حدود 30 متر است و سرعت‌انتقال اطلاعات هر دو تقریبا یکسان است. 

تشریح این گزارش در بخش های دیگری خبری ایسنا منتشر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: