• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-35101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

1700 دانش‌آموز یزدی با مبانی استاندارد آشنا شدند

مدیر کل استاندارد استان یزد گفت: در 9 ماهه گذشته يك‌هزار و 700 دانش آموزیزدی با مبانی استاندارد و کیفیت آشنا شدند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد حسین ماجدی اردکانی» افزود:در مدت یاد شده، مدیران و کارشناسان حوزه معاونت آموزش ،ترویج و تدوین استاندارد،به منظور آگاه سازی و آشنا كردن دانش آموزان با مبانی استاندارد در کشور به 12 مرکز پیش دبستانی، دبستان و دبیرستان های استان یزد مراجعه و ضمن تقدیم کالاهای ترویجی، برای حدود 1300 دانش آموز سخنرانی نموده اند .

وی که در جمع اعضاي کارگروه آموزش، ترویج و تدوین استاندارد اداره کل سخن می‌گفت، ادامه داد: فراهم كردن  امکان بازدید نونهالان مراکز  پیش دبستانی ، دانش آموزان دبستان‌ها و دبیرستان‌ها از جمله اقداماتی است که در حوزه توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد توسط اداره کل انجام می‌شود که در این راستا و طی مدت یاد شده از مجموع پنج مرکز پیش دبستانی و دبستان،400دانش آموز  از اداره کل استاندارد استان یزد بازدید داشته‌اند که در این حوزه مسئولان ذیربط در صدد افزایش ظرفیت خود برای پذیرش هرچه بیشتر این عزیزان به عنوان بازدید‌کننده و تحویل کالاهای ترویجی به آن‌ها هستند .

این مسئول تصریح کرد: در طول سال و در مقاطع زمانی مختلف،دانش‌آموزان پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و در گاهی از موارد، دبیرستان‌ها به این اداره کل آمده و ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف توسط کارشناسان مربوطه با اهداف و وظایف استاندارد یزد آشنا می‌شوند .

وی ادامه داد: طبق بند ششم از ماده هفت قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی که اخیرا جهت اجرائ توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، آموزش وترویج استانداردهای ملی و فراهم كردن امکان دسترسی مردم به مشخصات و اطلاعات مربوط به استاندادرهای کالا و خدمات در سطح کشور از جمله وظایف این سازمان است كه دانش آموزان در فراگیر شدن این موضوع در جامعه، می‌توانند نقش موثری راایفا نمایند .

مدیر کل استاندارد استان افزود:از این که مدیران مدارس این عزیزان ،اداره استاندارد را جهت بازدیددانش آموزان خود انتخاب می کنند ،بسیار سپاس گزار وخوشحال هستیم . این موضوع را به فال نیک گرفته و حضور دانش آموزان را که آینده‌سازان این کشور هستند در اداره کل برای خودشان وخودمان یک فرصت گران قیمت می‌دانیم چرا که آن‌ها سفیران استاندارد و مروجان کیفیت هستند .

ماجدی اردکانی در پایان گفت: حضور دانش آموزان و دانشجویان در اداره کل به لحاظ اجتماعی دارای وجوه بسیار خوبی  است و با توجه به این که در گروه‌های سنی کودک، نوجوان و جوان قرار دارند، سبب افزایش نشاط، شادابی، تحرک و پویایی سیستم می‌شوند که این موضوع بسیار حائز اهمیت و ارزشمند است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: