• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-10103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

با امضای يك تفاهم‌‌نامه همکاری؛

دانشگاه یزد نماینده سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در استان یزد شد

در نشستی مشترک بین دانشگاه یزد و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح که در این دانشگاه برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین طرفین به امضاء رسید .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «محمد صالح اولیاء» ريیس دانشگاه یزد در آیین امضای این تفاهم‌نامه بر افزایش سطح همکاری‌های داخلی به منظور بهره‌گیری از توانمندی‌های موجود در بخش‌های مختلف تاکید کردو گفت: این تفاهم‌نامه در راستای تعاملات دانشگاه یزد و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در زمینه‌های گوناگون می‌تواند بسیار مفید واقع شود .

وی تصریح کرد: استفاده از توانمندی‌های دو طرف به منظور هم‌افزایی در طرح‌های، زیست محیطی، فضایی و سنجش از دور و اطلاعات مکان محور به نحو چشمیگری می‌تواند موجب ارتقای وضعیت علمی جامعه دانشگاهی و کشور شود .

ريیس دانشگاه یزد با تأکید بر مسائل دامن‌گیر جامعه به ویژه آلاینده‌ها و تغییرات اقلیمی خواستار کاربردی و نیازسنجی کردن زمینه همکاری‌ها در راستای ایجاد بستر توسعه پایدار شد .

دکتر «مهدی مدیری» ريیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نيز در اين نشست به ارائه تاریخچه و ساختار این سازمان پرداخت .

وی با اعلام خبر جذب نخبگان و پژوهشگران برتر که مشمول خدمت سربازی شده‌اند، خواستار اجرای طرح‌های مورد نیاز این سازمان در قالب خدمت سربازی شد .

وی تصریح کرد: دانشگاه یزد می‌تواند به عنوان نماینده سازمان و محور فعالیت‌های مرتبط با ماموریت‌های سازمان جغرافیایی باشد .

دکتر «حمید بحیرایی» معاون ارتباطات این سازمان نیز حوزه فعالیت‌های سازمان متبوع را بسیار وسیع توصیف و بر توانمندی‌های دانشگاه یزد برای همکاری‌های علمی و تحقیقاتی در این حوزه تأکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: