• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-17102-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور:

تبعیت از ولایت فقیه تنها راه ایستادگی در برابر نفوذ استکبار است

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور با بیان این‌که حماسه 9 دی نماد بصیرت مردم است، گفت: تبعیت از ولایت فقیه تنها راه ایستادگی در برابر توطئه دشمنان و نفوذ استکبار است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،حجت الاسلام «محمدحسن زمانی» در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی که با حضور پرشور اقشار مختلف مردم یزد در مسجد حظیره برگزار شد، اظهار کرد: حماسه 9 دی به عنوان روز مقاومت و وحدت ملت انقلابی ایران است .

وی‌ افزود:‌ انقلاب اسلامی که مردم ما انجام دادند هنوز قدر آن را کامل نمی‌دانیم و مانند ماهی در دریا قدر آن را نمی دانیم در حالی که این انقلاب ابعاد مختلفی دارد که از ابعاد جهانی آن خبر نداریم .

معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به ریشه‌های تاریخی انقلاب اسلامی گفت: این انقلاب ریشه در 14 قرن تاریخ اسلام دارد و اگر ائمه معصومین خون خود را دادند و برای تحقق حاکمیت خدا جانها فدا شده است .

این مقام مسئول تصریح کرد: ما امامزادگان متعدد را در دوران‌های گذشته و افرادی همچون آیت الله مدرس و شهید نواب صفوی را برای این انقلاب داده‌ایم و تمامی آنها برای تحقق حاکمیت اسلامی در مقابل دشمنان ایستادند .

وی ادامه داد: هزاران شهید در طول تاریخ تشیع برای این انقلاب داده اند و شجره این انقلاب اسلامی که هزار و 400 سال عمر داشت میوه ای به نام جمهوری اسلامی با باغبانی امام خمینی (ره) داشت که برکات متعددی داشته است .

معاون بین الملل حوزه‌های علمیه کشور،‌خاطرنشان کرد: در داخل کشور ما شاهد دستواردهای متعددی از جمله استقلال دولت جمهوری اسلامی بودیم که از روز اول شعار « نه شرقی، نه غربی» دادیم و آنچنان به دهان شرق و غرب زدیم که شوروی در زباله دان تاریخ انداخته شد و به دهان غرب هم زده ایم که امیدواریم شاهد سرنگونی غرب و آمریکا باشیم .

زمانی بیان کرد: ما تنها کشوریم بودیم که از همان ابتدای انقلاب شعار « مرگ بر آمریکا» را سر داده‌ایم تا جایی که کشورهای مختلف اذعان می کنند که جمهوری اسلامی قدرت بسیار زیادی دارد .

معاون بین الملل حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: برکت دوم انقلاب اسلامی حاکمیت دین بود و با توجه به این که 57 کشور اسلامی داریم اما در عالم تنها کشوری که در آن دین حاکم است و بر مبنای حکومت اسلامی  در جهان فعالیت می‌کند که این افتخاری برای ما است .

حجت الاسلام زمانی بیان کرد: برکت سوم انقلاب اسلامی مردم سالاری است که حاکمیت خدا بر مردم و حاکمیت مردم بر مردم به عنوان دو اصلی بود که امام (ره) آن را ابتکار داد و در حاکمیت دینی و مردم سالاری ما رتبه اول عالم را داریم .

وی افزود: بیشترین انتخابات از رهبری تا جزئی‌ترین بخش ها توسط مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم انتخاب می شوند و ما باید به آن توجه داشته باشیم .

معاون بین الملل حوزه‌های علمیه کشور گفت: عربستان سعودی به عنوان کشوری است که خود را به عنوان کشوری اسلامی معرفی می کند در حالی که شاهزاده ها بر اساس خانوادگی حکومت می کنند و مردم هیچ حقی در انتخاب آنها ندارند و استبداد، حاکمیت، دیکتاتوری در این کشور وجود دارد و حرف، حرف پادشاه است .

حجت الاسلام زمانی بیان کرد: برکت چهارم این انقلاب عدالت بود به نحوی که امام (ره) با یک دستور خود کمیته امداد را برای حمایت محرومان تشکیل داد .

وی افزود: تولید علم به عنوان برکت دیگر انقلاب اسلامی بود تا جایی که قبل از انقلاب ما عقب مانده علمی بودیم اما با انقلاب اسلامی اکنون از نظر شتاب علم رتبه اول جهان را داشته ایم و علما و دانشمندان ما در جهان افتخار آفریده‌اند .

معاون بین الملل حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد:  انتخاب رهبران و پیشوایان صالح عالم به عنوان بزرگترین نعمت و برکت انقلاب بود که امام (ره)، رهبری معظم را به عنوان رهبرانی صالح به جهانیان معرفی کردیم .

وی افزود: ما به واسطه این انقلاب دستاوردهای بین المللی داشته‌ایم که جلوگیری از نابودی فلستین از جمله آنها بود و انقلاب اسلامی این قبله اول مسلمانان را نجات داد .

معاون بین الملل حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: گسترش تشیع در عالم به عنوان برکت بین المللی دیگر بود که در جهان درخشان شد و این چند دهه بعد از انقلاب به اندازه هزار سال کار کرد و اسلام و تشیع را به جهانیان معرفی کرد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: