• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-62100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون رییس جمهور تأکید کرد:
ضرورت ایجاد مرکز نوآوری و خلاقیت شهری در شهرداری‌ها

معاون علم و فناوری رییس جمهور با اشاره به ضرورت جذب نخبگان بومی برای مدیریت شهری، گفت: مرکز نوآوری و خلاقیت شهری با مشارکت بخش خصوصی در استان یزد راه‌اندازی شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سورنا ستاری» در مراسم رونمایی از یزد کارت و نرم افزار شهربین و امضا تفاهم نامه سه جانبه شهرداری، پارک علم و فناوری و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری که به میزبانی شهرداری مرکزی استان یزد برگزار شد، با بیان این که نوع نگاره به شهرها در حال تغییر است، اظهار کرد: نظام آموزشی در دنیا به سرعت در حال تغییر است و بحث آموزش تا لحظه مرگ رایج شده است.

وی با اشاره به این‌که بحث آموزش تا لحظه مرگ دارای بستری به بزرگی شهرها است، افزود: خوشبختانه در استان و شهر یزد نگاه مطلوب تغییر مدیریت شهری از سنتی و مدرن ایجاد شده است.

معاون معاون علم و فناوری رییس جمهور جذب مشارکت بخش خصوصی و توسعه استارت آپ‌های شهری از جمله مهمترین راهکارهای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به اقشار مختلف جامعه در مدیریت شهری است، گفت: قیمت پایین و امنیت بالا از جمله ویژگی استفاده از ایده های جدید بخش خصوصی است.

ستاری با بیان این که مدیریت شهری برای تبدیل شدن به شهری خلاق به زیست بوم شهری نیاز دارد، تصریح کرد: در شهرهای خلاق مدیریت شهری هر هفته در حال رشد مطلوب است.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد مرکز نوآوری شهری برای توسعه بیش از پیش مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: حوزه مدیریت و مرکز نوآوری شهری باید با مشارکت بخش خصوصی و همچنین مشارکت نخبگان بومی توسعه یابد.

وی با بیان این که توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهمترین راهکارهای جذب نخبگان بومی به استان یزد است، اظهار کرد: نخبگان بومی باید توسط مرکز نوآوری مدیریت شهری جذب و بکارگیری شوند.

معاون رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش شهرداری در توسعه مرکز نوآوری و خلاقیت شهری، گفت: شهرداری می‌تواند با ارائه خدمات مختلف هزینه جذب و توسعه مشارکت نخبگان شهری را کاهش دهد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: