• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-13102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد مطرح کرد:
9 دی، تبلور جنبه الهی و مردمی انقلاب‎اسلامی بود/تلاش جریانی برای عوض کردن جای بدهکار و طلبکارِ فتنه

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد با تأکید بر این که دست قدرت الهی و بصیرت و روحیه انقلابی مردم فتنه سال 88 را خنثی کرد، گفت: 9 دی، تبلور جنبه الهی و مردمی انقلاب‏اسلامی بود و برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «سید حسین راسخی» در جمع مسئولان ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به فتنه 88 و برنامه‌ی دشمن برای براندازی نظام با بهانه تقلب در انتخابات، بیان کرد: هشت ماه فتنه سال 88 جنگ نرم تمام‌ عیاری علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بود و این هشت ماه کمتر از هشت سال دفاع مقدس نبود.

وی بابیان این که در چنین حوادثی است که عیار بصیرت و دین‌داری اقشار مختلف جامعه به‌خصوص خواص و نخبگان سیاسی اجتماعی مشخص می‌شود، تصریح کرد: بی‌بصیرتی و عدم هوشیاری کافی خواص در جامعه اسلامی مشکلات فروانی را به وجود آورده و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب بارها تأکید کردند اگر خواص در زمان امام حسین (ع) بصیرت و ایمان کافی داشتند، نوه پیامبر و یاران باوفایش به مسلخ نمی‌رفتند.

این کارشناس سیاسی با اشاره به این که بصیرت ‎‎ افزایی عموم جامعه همواره باید مورد توجه قرار بگیرد، عنوان کرد: کلمه «بصر» به‌ طور متعدد در قرآن کریم و حدود 120 بار در نهج‌البلاغه تکرار شده است؛ چرا که بصیرت جامعه اسلامی است که می‌تواند رشد و سعادت جامعه را به دنبال داشته باشد و دشمن را در اجرای نقشه‌هایش ناکام بگذارد.

راسخی در بخش دیگری از سخنان خود با بازخوانی حوادث فتنه سال 88 و برشمردن اهداف و برنامه‌های استکبار جهانی از فتنه پرداخت و یادآور شد: دشمن به دنبال این بود تا مردم را از ولایت‌فقیه که ستون خیمه جامعه اسلامی است جدا کند و تفکر لیبرالی را در کشور حاکم کرده و تئوری‌های غربی را در شیوه حکومت‌داری کشور پیدا کند.

وی در این راستا ادامه داد: این فتنه‌انگیزی‌های دشمن امروز نیز با شیوه‌های مختلف ادامه دارد و دشمن همواره در تلاش است تا با ضربه زدن به ارکان انقلاب اسلامی و نهادهای انقلابی و ترویج و تبلیغ تفکرات و تئوری‌های غیر اسلامی، مانع پیشرفت و سعادت کشور شود و مردم را نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی بی‌تفاوت کند که نسبت به این توطئه‌ها باید هوشیار بود.

مسئول بسیج دانشجویی استان در ادامه با تأکید بر اینکه دست قدرت الهی و بصیرت و روحیه انقلابی مردم بود که فتنه سال 88 را خنثی کرد، افزود: 9 دی، تبلور جنبه الهی و مردمی انقلاب اسلامی بود و برای همیشه به‌عنوان نماد بصیرت و ولایت مداری مردم ایران در تاریخ کشور ماندگار شد.

این فعال دانشجویی با اشاره به این که حوادث فتنه 88 که با مدد الهی و بصیرت مردم به حماسه باشکوه 9 دی ختم شد باید برای نسل جدید به ‌درستی تبیین شود تا جای طلبکار و بدهکار در سال 88 عوض نشود، اظهار کرد: این ایام فرصتی است تا ماهیت شوم استکبار و منافقین و وابستگان داخلی آن‌ها تبیین شود.

راسخی در پایان با تأکید بر این که دشمن به دنبال این است تا عقبه فکری ما را بزند، خاطرنشان کرد: تنها راه سعادت کشور حرکت در مسیر اسلام ناب محمدی است و آنچه باعث پیشرفت کشور و حل معضلات گوناگون اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می‌شود فعالیت باروحیه انقلابی و عزم جهادی است.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: