• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-16101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون اقتصادی استاندار یزد:

راه نجات اقتصاد کشور پایه‌ریزی آن براساس دانش روز است

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار يزد اظهار كرد: منبع مالی به تنهایی هیچگاه باعث توسعه کشور نشده و تزریق پول به جامعه تا زمانی که فعالیت‌ها بر پایه دانش صورت نمی‌گیرد، یک سم مهلک است .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علی زینی وند» در نشست هم‌اندیشی با کار آفرینان حوزه فناوری كه در مركز اقبال پارك علم و فناوري يزد برگزار شد، با اشاره به پتانسیل خوب نیروی انسانی در یزد، ادامه داد: جهت گیری اقتصادی استان در این دوره  تکیه بر دانش و تکنولوژی‌های به روز با استفاده از نیروی انسانی است و حوزه علم وفناوری باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد .

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح وتغییر رفتارها و دیدگاه‌ها در خصوص ایجاد اشتغال، عنوان کرد: در حال حاضر برای ایجاد اشتغال روی تامین منابع تمرکز می‌کنیم که این دیدگاه درستی نیست و باید بتوان با فکر جدید و نیاز سنجی بازار اشتغال‌زایی کرد .

این مقام مسئول افزود: منابع مالی، زمان و راهبردهای استان را در بخش اقتصاد باید در مشاغل خرد و در صنایع بزرگ به صورت عادلانه تقسیم کرد زیرا هر کدام نقش مهمی در اقتصاد استان ایفا می‌کنند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: تفسیر درست اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های نهفته استان است که مورد بی‌توجهی قرار گرفته و شرکت‌های دانش بنیان و فناور یکی از این ظرفیت‌ها محسوب می‌شوند .

زینی‌وند فراهم شدن زمینه‌های ورود مدیران عامل شرکت های دانش بنیان به اتاق های فکر و سیاست‌گذاری استان را یکی از برنامه‌های آینده تیم اقتصادی استان دانست و بر حضور این شرکت ها در کارگروه‌های پژوهش و فناوری و اقتصاد مقاومتی تاکید کرد .

وی توجه به بازاریابی و نیاز سنجی بازار برای تولید محصول مورد نیاز را یکی از راهکارهای حل مشکلات شرکت های فناور عنوان کرد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع  استانداری یزد در پایان خواستار کمک شرکت های فناور در ارائه طرح های گردشگری، محیط زیست و صنایع کم آبخواه برای استان شد .

گفتنی است، در این جلسه مدیران عامل شرکت‌های مستقر در پارک یزد نیز مسائل و دغدغه‌های خود را مطرح کردند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: