• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-49100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون وزیر کشور:
ایران مستعد پذیرش 43 حادثه طبیعی است

معاون وزیر کشور با بیان این‌که ایران یکی از کشورهای زلزله خیز است، گفت: ایران مستعد پذیرش 43 حادثه طبیعی است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«اسماعیل نجار» در مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید که به میزبانی استان یزد برگزار شد، با بیان این‌که ایران کشوری حادثه‌خیز است، اظهار کرد: ایران دهمین کشور حادثه خیز جهان است.

وی با اشاره به این‌که ایران مستعد پذیرش 43 حادثه از چهل و شش حادثه‌ در کمین جهان است، افزود: بحث ریزگردها هم مشکلات بسیاری برای مردم کشور به‌وجود آورده است.

معاون وزیر کشور کمبود آب و خشکسالی را از دیگر شرایط بحرانی کشور دانست و گفت: آموزش مدیریت بحران یکی از ضرورت‌های اجرایی کشور برای کاهش تلفات در مواقع بحرانی است.

نجار در ادامه با بیان این‌که زلزله خطرناک‌ترین و مهمترین حادثه‌ای است که ایران با آن روبرو است، تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر تمام نقاط کشور آماه باش بحث زلزله هستند.

این مقام مسئول در ادامه با توجه به حجم انبوه کمک‌های مردمی برای زلزله کرمانشاه گفت: در این زمینه هم برخی افراد با خودروی شخصی اقدام به تردد در مسیر کرمانشاه می‌کردند و با این کار اقدام به قفل کردن مسیر خودروهای امدادی می‌کردند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور به کشته شدن 34 هزار نفر از مردم بم در زلزله اشاره کرد و افزود: در زلزله کرمانشاه خوشبختانه مردم با وقوع پیش‌لرزه 5ریشتری هوشیار شدند و از منازل خود خارج شدند وگرنه تعداد کشته‌ها بسیار بیشتر بود.

وی با تصریح به این‌که "جلوی این پدیده را نمی‌توانیم بگیریم"، خاطرنشان کرد: شاید نتوان جلوی زلزله را گرفت ولی می‌توانیم خودمان را ایمن کنیم و جلوی تلفات و خسارت‌های زلزله‌های بعدی را بگیریم.

نجار ادامه داد: در زمان‌های دور وقتی زلزله‌ای در ژاپن به‌وقوع می‌پیوست ده‌ها هزار نفر کشته می‌شدند ولی الآن در زلزله‌های هشت‌ریشتری هم یک نفر مصدوم نمی‌شود.

 وی بخش دیگری از سخنان خود= از مدیریت بحران را به‌عهده مردم دانست و بیان کرد: یکی از مسائلی که در جامعه وجود دارد این است که به‌هنگام خرید یک خانه، مردم به یک‌دهم اهمیتی که برای ظاهر خانه قائل می‌شوند، برای امنیت و کیفیت ساخت خانه اهمیت نمی‌دهند.

نجار در پایان گفت: در صورتی که خواسته باشیم 10 میلیون نفر را در تهران اسکان موقت بدهیم به این معنی است که باید در زمینی با وسعت سه برابر تهران چادر بزنیم چرا که زندگی در تهران در ارتفاع است و برای پهن شدن این میزان زمین بسیار زیادی نیاز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: