• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-12102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار اردکان:

برخي از فضاي مجازي براي تسویه حساب‌های سیاسی استفاده مي‌كنند

فرماندار اردكان نقد مسئولان را در چارچوب قانون و اخلاق‌مداری بسیار ارزشمند و تاثیرگذار خواند ولي از اين كه برخي درک درستی از فضای مجازی ندارند و این فضا را برای تسویه حساب‌های جناحی و سیاسی خود انتخاب می‌کنند، گلايه كرد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «هادی مقیمی» در نشست هم‌انديشي با خبرنگاران به عملکرد دو ساله خود در فرمانداری اردکان اشاره و تصريح كرد: خوشبختانه در حوزه‌های زیرساختی، عمرانی، آموزشی موفق عمل شده است كه از مهمترين‌ آنها مي‌توان به اخذ مجوز و آغاز به کار مرکز تحقیقات زیست‌محیطی و مرکز تحقیقات سالمندی در شهرستان اشاره كرد.

وي افزود: جذب اعتبارات مناسب از محل ماده ۵۵ که با نگاه به تکمیل مخزن هوایی آب اردکان و ساخت مخزن جدید آب شرب، همچنین بهسازی بلوارها، توسعه زیر ساخت‌های آب‌رسانی به روستاها و نیز اختصاص اعتبار قابل توجهی برای ساخت پارک بانوان و آغاز سرمایه‌گذاری در ایجاد مزارع خورشیدی با توجه به شرایط اقلیمی اردکان نيز از برنامه‌هاي در دستور كار فرمانداري در اين مدت بوده است.

مقيمي عملكرد شهرستان در حوزه نرم‌افزاری را با ایجاد شهر الکترونیک و توجه به زیرساخت‌های ارتباطی موفق ارزيابي كرد و گفت: در همين راستا می‌توان به کسب رتبه برتر اردكان در ميان شهرستان‌ها در جريان برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در کشور اشاره کرد .

وي در عين حال زیرساخت‌های موجود در حوزه‌های فرهنگی، پزشکی و ورزشی شهرستان را متناسب با جمعیت اردکان ندانست و در اين باره اظهار كرد: با توجه به صنعتی شدن شهرستان، توجه بیشتر به حوزه‌های اجتماعی باید در دستور کار قرار گیرد که در اين رابطه سعي شد از اقشار فعال در حوزه‌هاي اجتماعی، فرهنگی، گردشگری هنری و ورزشی حمايت لازم را داشته باشيم.

فرافکنی و سیاه‌نمایی کانال‌های بدون مجوز

فرماندار با ابراز گلایه از این که هنوز عده‌ای درک درستی از فضای مجازی ندارند و این فضا را برای تسویه حساب‌های جناحی و سیاسی خود انتخاب می‌کنند، تصریح کرد: گروهی فقط برای تهمت زدن و ایجاد جو متشنج دست به قلم مي‌شوند و با راه‌اندازی کانال‌های بدون مجوز و بدون بررسی و پیگیری یا از طريق ارتباط با دستگاه‌های ذیربط و دریافت برخي اخبار، سعی در فرافکنی و سیاه‌نمایی دارند .

وی خاطرنشان کرد: جامعه امروز ما با توجه به رشد تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی نیاز به اخلاق مداری و توجه به نقد سازنده دارد چرا که این حکومت متعلق به مردم است و باید سعی شود منصفانه به نقل خبر پرداخت چرا که  افکار عمومی با خبرهای ضد و نقیض متشنج می‌‌شود و منجر به دلسردی خواهد شد.

وی با اشاره به این که اردکان همواره زادگاه انسان‌هایي اخلاق‌مدار و عالم بوده است، نقد مسئولان را در چارچوب قانون و اخلاق‌مداری بسیار ارزشمند و تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: اگر نتوان با الگوی تعامل با توجه به اخلاق مداری مثال زدنی از مردم این شهر، زمینه صحبت را فراهم آورد، از گذشتگان هیچ درسی نگرفته ایم لذا از همین جا از اصحاب رسانه دعوت می‌کنم در درج اخبار حریم اخلاقی را مورد توجه قرار دهند .

در بی‌کیفیت بودن آب با معترضان موافق هستم

فرماندار به حمایت‌های قانونی خود و مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط در شهرستان از هنرمندان و برنامه‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد و  افزود:  مدیون هوشمندی و قانون‌گرایی مردم و توجه گروه‌های مختلف به قانونی بودن برنامه‌های با مجوز هستیم که در شهرستان بدون هیچ مشکلی برگزار می‌شود.

وي در همين رابطه ادامه داد: باید از سعه صدر همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی و به وي‍ژه امام جمعه محترم اردکان تشکر کنیم که همراهی خوبی با علاقه‌مندان این حوزه داشته‌اند .

 

این مسئول، موضوع آب آشامیدنی اردکان را از مهمترین مسائل شهرستان عنوان کرد و گفت: در بی‌کیفیت بودن آب با مردم و معترضان موافق هستم و در جهت رفع این معضل، مصمّم به پيگيري و رفع مشكل هستيم.

وی خاطرنشان کرد: در مورد موضوع بی‌کیفیتی آب شرب اردکان در برنامه رصد، گلایه‌هایی از طرف بنده مطرح شد اما به جای اصل ماجرا از طرف برخی رسانه‌ها به موضوعات حاشیه‌ای آن پرداخته شد در حال كه تاکید من بر این است که کیفیت آب اردکان و ایجاد شیر برداشت در فصل کم‌آبی در شأن مردم  ما نیست و از مسئولان استان می‌خواهم برای معیارهای توزیع آب شرب انتقالی از سرانه جمعیت، به شوری و کیفیت توجه کنند و ملاک توزیع آن را در استان لحاظ كنند.

بر سر سلامت مردم با کسي معامله نمي‌كنيم

فرماندار با اشاره به این که طبق قانون، صنایع باید عوارض آلایندگی خود را پرداخت کنند و  این تعهدات به صورت قانونی پیگیری و اجرایی می‌شود، تصریح کرد: بر سر سلامت مردم با هیچ کسي معامله نخواهم کرد و هزینه برخورد با واحدهای آلاینده را  نیز پرداخت کرده ام .

وی با اشاره به این که وضعیت آلودگی شهرستان اردکان به جد در دست پیگیری است، بيان كرد: کارگروه محیط‌زیستی تا دو هفته آینده متشکل از فعالان انجمن‌ها و متخصصان این حوزه تشکیل می‌شود تا هم‌اندیشی برای یافتن منشأ آلودگی و ارائه راهکارهای مقابله صورت گیرد .

مقیمی بخش عمده آلودگی اردکان را مربوط به ریزگردها که به مسائل طبیعی نظیر خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی مربوط است، خواند و افزود: این مسئله در همه‌ي کشور نیز وجود دارد ولي متأسفانه يكي از دلايل انساني آن از بين بردن پوشش گياهي و جايگزين نكردن آنهاست.

وی ادامه داد: در سال‌جاری نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان برای کاشت گونه‌های گیاهی نظیر تاغ در اطراف اردکان تخصیص یافته تا این وضعیت را تثبیت کنیم که تا به حال چنین بودجه‌ای به منابع طبیعی اردکان اختصاص نیافته بود.

وی در خصوص برخی دیگر از راهکارهای پیگیری شده در اين رابطه هم گفت: سنگ‌شکن‌های فعال در صنایع کاشی و سرامیک نیز موظف شده‌اند تا مسقف شوند و محیط‌زیست و دادستانی نیز توقف فعالیت برخی سنگ‌شکن‌ها و واحدهای شن و ماسه را دنبال می‌کنند تا این مشکل کاهش یابد .

فرماندار اردکان تصریح کرد: شاخص‌ها نشان می‌دهد نسبت به سال قبل در وضعیت بهتری هستیم ولی این به معنای مطلوب‌بودن وضعیت هوا نیست، البته براساس گزارش‌های مرکز بهداشت تعداد مراجعان به اورژانس نسبت به سال قبل کاهش داشته ولی همه این‌ها بیان‌گر این نیست که وضعیت ما مطلوب است هر چند كه گاهی اوقات غلو کردن در فضای مجازی باعث می‌شود که هدف را گم کنیم.

اردكان آمادگي مقابله با زلزله را ندارد

مقيمي در خصوص آمادگی شهرستان براي مقابله با زلزله هم گفت: متاسفانه سازه‌های ما استحکام لازم را ندارند و نظارت کافی و لازم از سوی شهرداری اعمال نشده که در کمیسیون ماده ۱۰۰ بسیاری از این موارد قابل مشاهده است.

وی افزود: جریمه‌ کردن افراد پس از ساخت غیراصولی بنا، مشکلی را حل نمی‌کند چرا که تجربه زلزله کرمانشاه نشان داد كه سازه‌های شناژبندی‌شده با وجود ترک‌خوردگی، ولي جان بسیاری را نجات دادند .

اين مسئول با تاکید بر این که آموزش و ساخت خانه‌های ایمن باید به فرهنگ تبدیل شود و شهرداری و شورا نیز نظارت بیشتری بر این موضوع اعمال کنند، تصریح کرد: متأسفانه باید اعتراف کنیم که آمادگی لازم را برای مقابله با بحران همچون بلایای طبیعی نداریم چرا که وقتی در پایتخت، اعلام می‌شود که درصد کمی آمادگی وجود دارد، در سایر شهرستان‌ها نیز شرایط بهتری وجود نخواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: