• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-8102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

امام ‌جمعه ابرکوه:

سكاندار ابركوه عقب‌ماندگي‌هاي 20 ساله شهرستان را جبران كند

امام جمعه ابركوه اظهار كرد: سکاندار اجرایی ابرکوه باید فرد توانمندی باشد که عقب‌ماندگی‌های 20 ساله این شهرستان را جبران کند.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در نشست با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعي استاندار و مدیر کل سیاسی استان كه به دنبال گلایه‌هاي جدی از كم‌توجهي مقامات استانی به اين شهرستان، در ابركوه حضور يافته بودند، به قفل شدن روند انتصاب فرماندار در ابرکوه اشاره کرد و گفت: سکان‌دار اجرایی ابرکوه باید فرد توانمندی باشد که عقب‌ماندگی‌های 20 ساله این شهرستان در حوزه توسعه و پیشرفت را جبران کند نه این که این عقب‌ماندگی دو برابر شود .

وي با بیان این که بسیاری از مردم نگران وضعیت انتصاب فرمانداری جدید هستند، اظهار کرد: با توجه به تأکیدات شهرستان برای انتصاب فرماندار بومی از یک‌سو و سخنان معاون سیاسی امنیتی استاندار مبنی بر انتصاب فرمانداری که از بدنه وزارت کشور باشد، متأسفانه روند انتخاب فرماندار برای این شهرستان قفل ‌شده است .

حسيني تصریح کرد: در هر صورت بومی بودن یا نبودن فرماندار محاسن و معایبی دارد، بدین ترتیب که فرماندار غیربومی تا بخواهد بفهمد کُلُّپه کجا است و تیزُوک کجا، بسیاری از فرصت‌ها را از دست خواهد داد. ضمن این که فرمانداری هم که بومی باشد علی‌رغم آشنایی کامل با نیازهای همه‌جانبه شهرستان، به علت آشنا نبودن با زیر و بَم‌های مجموعه وزارت کشور به مشکلاتی برخورد خواهد کرد .

«محمدعلي طالبي» معاون استاندار در اين نشست موضوع ممنوعیت مأمور به خدمت شدن نیروهای بومی را مطرح و اظهار كرد: در دوره قبل نیز تمام فرمانداران از بدنه وزارت کشور بودند، به غیر از فرماندار ابرکوه که بنا به دلایلی نیروی بومی انتخاب شد .

وي در مورد اين كه چگونه سرپرست فرمانداری ابرکوه که نامزدِ سِمَت فرمانداری شهرستان تفت است و بسیاری دیگر از مسئولین مأمور به خدمت هستند، گفت: این نیروها ابلاغ قبلی دارند و در این خصوص ابلاغ مجدّد شده که از تاریخ آن ابلاغ بر ممنوعیت جذب نیروی مأمور، تأکید شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: