• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-6102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون دادگستري يزد خبر داد:

ارسال ماهانه 50 هزار ابلاغ الکترونیک قضایی در استان یزد

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: در استان یزد ماهانه 50 هزار ابلاغ الکترونیک قضایی صادر می‌شود.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «حجت اسدی» در مراسم افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی زارچ، افزود: سامانه ثنا و ارسال اوراق قضایی به صورت الکترونیک، تغییر شگرف و بسیار بزرگی در ارایه خدمات قضایی است .

وی ارسال اوراق قضایی به صورت الکترونیک را دارای نقش به سزایی کاهش اطاله دادرسی ذکر و اظهار كرد: در گذشته با ازای هر ابلاغ یک تردد توسط نیروهای ابلاغ و کلانتری‌ها صورت می‌گرفت که امروز این پروسه در کسری از دقیقه صورت می‌گیرد .

این مقام قضایی تصریح کرد: در گذشته 90 درصد ابلاغ‌های ارسال شده به رویت مخاطبین نمی‌رسید و ابلاغ قانونی تلقی می‌شد اما امروز 90 درصد ابلاغ‌ها ارسال شد در بستر سامانه ثنا رویت می‌شوند .

وی ثبت‌نام در سامانه ثنا را برای افرادی که می‌خواهند خدمات قضایی استفاده كنند را اجتناب‌ناپذیر دانست و بیان كرد: امروز باید هویت دقیق افراد برای سامانه های دستگاه قضایی شناسایی شوند و همه شناسه ابلاغ الکترونیک را دارا باشند.

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان در آیین آغاز به کار رسمی دفتر خدمات قضايي اشكذر نيز با بیان اینکه دفاتر قضایی با ۳۶ خدمت ضمن ارائه خدمات متنوع و مطلوب توانسته است رضایت مردم را جلب کند، افزود: دسترسی آسان‌تر مردم در فضای مناسب به خدمات الکترونیک قضایی، ثبت دادخواست‌های حقوقی تجدیدنظرخواهی، تجدیدنظرخواهی کیفری و ثبت‌نام ثنا به ‌عنوان مقدمه‌ای برای ابلاغ الکترونیک و دریافت حساب کاربری و ثبت اظهارنامه از مواردی است که در این دفاتر به شهروندان ارائه می‌شود .

وي حرکت به سمت دنیای بدون کاغذ در دنیای قضایی و فراهم کردن بستر مناسب برای مردم جهت سرعت و دقت کار را از مهم‌ترین اهداف پیشرو در این جهت برشمرد و اظهار داشت: کم کردن بخشی از برنامه‌هایی که ماهیت قضایی برای دادگستری ندارد از اهداف دیگر راه‌اندازی این دفاتر است .

اسدي تصریح کرد:واگذاری  برخی از امور به بخش خصوصی ضمن تسهیل امور ارباب رجوع دادگستری، فراغت بیشتری را برای رسیدگی به اسیر امور در دستگاه قضایی فراهم می آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: