• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-4102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دادستان يزد اعلام كرد؛

برخورد قضايي با نصب‌کنندگان پوستر و نویسندگان تبلیغات بر اموال عمومی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: افرادی که به نصب پوستر و نوشتن تبلیغات بر روی اموال عمومی می‌پردازند، شناسایی و برای آنها پرونده تشکیل خواهد شد .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علی اکبر شمس» با ارسال نامه‌ای به فرمانده انتظامی شهرستان، شناسایی و تشکیل پرونده همراه برای افرادی که با نصب پوستر و نوشتن تبلیغات بر روی اموال عمومی علاوه بر نازیبا ساختن چهره شهر باعث تخریب این اموال می‌شوند را خواستار شد .

وی با تأکید بر ضرورت حفظ زیبایی چهره شهر و جلوگیری ازتخریب اموال عمومی، تصریح کرد: شهرداری باید به وظیفه خود در زمینه زیباسازی و حفاظت از فضای شهری اقدام کند و در عین حال دستگاه قضایی و دادسرای مرکز استان نیز حمایت قانونی خود را در این جهت در برابر افرادی که با نصب پوستر و غيره،  اموال و اماکن عمومی را تخریب می‌كنند، خواهد داشت .

وی گفت: در همین راستا همکاری فرمانده انتظامی شهرستان با شهرداری ضروری است و اقدام به نصب پوستر و هرگونه اقلام تبلیغی که منجر به نازیبایی شهر و تخریب اموال و اماکن عمومی می‌شود، در زمان نصب به عنوان جرم مشهود محسوب و باید خاطی به دادسرا معرفی شود.

شمس خاطرنشان کرد: بدیهی است صاحبان صنایع یا اصنافی که پوستر یا برچسب‌های تبلیغی آنها به وسیله افرادی  بر روی اموال و اماکن عمومی نصب شود نیز مسئولیت قانونی خواهند داشت و با حصول شرایط قانونی به عنوان معاون جرم تحت تعقیب قرار خواهند گرفت .

وي سامان‌دهی سریع این موضوع  را از شهرداری یزد نیز خواستار شد و اظهار كرد: با توجه به ضرورت حفظ حقوق عامه و وفق بند 7 از ماده 55 قانون شهرداری‌ها، حفظ و اداره کردن دارايی‌ها منقول و غیرمنقول متعلق به شهر بر عهده شهرداری‌هاست و شهرداری یزد در راستای عمل به وظیفه قانونی باید محل و مکان مناسب جهت عرضه این اقلام و درج تبلیغات شهری در نقاط مختلف شهر پیش‌بینی کند تا مورد استفاده عموم قرار گیرد .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد بر همکاری کلانتری‌ها با مأموران شهرداری در جهت شناسایی افرادی که به نصب پوستر یا نوشتن تبلیغ بر روی اموال عمومی در حوزه آن کلانتری می پردازند، تأکید کرد و گفت: باید ضمن دعوت تلفنی از متخلفان، با تنظیم صورتجلسه‌ای علاوه بر اخذ تعهد، آنها را مکلف به امحاء پوستر و تبلیغات كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: