• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-54103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

افتتاح دفتر انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در دانشگاه یزد

دفتر نمايندگي انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در دانشگاه يزد با حضور ريیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی كشور و مسئولان دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «محمدصالح اولیا» ريیس دانشگاه یزد در اين مراسم با اعلام حمایت و پشتیبانی از افتتاح دفتر انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در دانشگاه یزد  از این اتفاق فرهنگی اظهار خوشنودی  کردند و بر همکاری هرچه بیشتر دانشگاههای استان با این دفتر، تاکید کرد.

وي با تاکید بر توسعه هر چه بیشتر برنامه‌های فرهنگی ادبی و علمی پیشنهاد کردند در راستای رسالت فرهنگ‌سازی دانشگاه،  نشست‌های فرهنگی و ادبی به گونه‌ای برنامه ریزی شودکه علاوه بر دانشجویان زبان و ادبیات فارسی، دیگر علاقه‌مندان به فرهنگ و ادبیات فارسی نیز امکان استفاده از برنامه‌ها را داشته باشند .

«سید علی اصغر میرباقری فرد» ريیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی نيز در سخنانی به معرفی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی و سابقۀ آن پرداخت و فعالیت‌های انجمن را از سال ۱۳۵۰ و مرحله دوم آن از سال ۱۳۸۳برای حضار تشریح و به برنامه‌ریزی‌های کاربردی و مطلوبی که در این مدت به ویژه از سال گذشته در انجمن صورت گرفته اشاره کرد.

وي برگزاری ۱۲ همایش انجمن ترویج که با همکاری دانشگاه‌های مختلف صورت گرفته به ويژه پنجمین همایش که در سال ۱۳۸۹ در دانشگاه یزد برگزار شد را مورد اشاره قرار داد و در اين باره افزود:  اين همايش برای نخستین بار با حضور مهمانان خارجی به صورت بین المللی درآمد و پس از آن هر ساله این همایش به صورت بین المللی برگزار می‌شود كه سیزدهمین دوره آن نیز مهرماه سال ۱۳۹۷ در دانشگاه شیراز همزمان با بزرگداشت حافظ برگزار خواهد شد .

ميرباقري فرد در پايان نيز افتتاح شعبه‌ها و شروع فعالیت‌های آنها در دانشگاه‌های فردوسی مشهد، شیراز، اصفهان و اردبیل را از ديگر برنامه‌های انجمن ذكر كرد.

دکتر «مجید پویان» مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه يزد هم به برنامه‌های پیش بینی شده در چهارچوب فعالیتهای مشترک دانشگاه و انجمن ترویج زبان و ادب فارسی اشاره کرد و افتتاح دفتر نمایندگی انجمن ترویج در دانشگاه یزد را موجب ارتقای کیفی و کمی برنامه های علمی و فرهنگی گروه زبان و ادبیات دانست.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین همایش بین المللی انجمن ترویج در دانشگاه یزد از زحمات ریاست پیشین انجمن دکتر «مهدی محقق» و دبیران  اجرایی و علمی آن همایش دکتر «محمد رضا نجاریان» و دکتر «محمد کاظم کهدویی» سپاسگزاری کرد.

در اين مراسم همچنين دکتر «فضل الله رضایی» ريیس دانشگاه تربیت معلم شهید پاک نژاد یزد و «احمد رضا قدیریان» سرپرست مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر یزد نیز در خصوص همکاری‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر و نیز برخی  ضرورت‌های شکل‌گیری این همکاری‌ها سخن گفتند و آمادگی خود را برای همکاری‌های لازم با انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، در جهت گسترش زبان و ادبیات فارسی و بویژه فرهنگ عامه و بومی اعلام كردند.

گفتني است؛ در این مراسم دکتر «محمدکاظم کهدویی» طی حکمی از سوی رئیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی، به عنوان رئیس شعبۀ یزد معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: