• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-23103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران یزد:

هنرستان برخلاف باور عمومي محل دانش‌آموزان ضعیف نیست

بسیاری از مردم با اين تفکر اشتباه كه هنرستان، آخرین محل پذیرای دانش‌آموزان ضعیف است، از ادامه تحصیل فرزندان خود در هنرستان سر باز می‌زنند، البته هر چند که با گذشت زمان نيز شناخت مردم در این خصوص ارتقا یافته اما هنوز این تفکر در انديشه بسياري از مردم موج می‌زند .

«سید کاظم کمالیان» مدیر هنرستان هنرهای زیبای پسران استان یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به اشتغال به تحصيل 100 دانش آموز يزدي در اين هنرستان، گفت: این هنرستان به عنوان تنها هنرستان واجد رشته سینما در استان و یکی از دو هنرستان دارای رشته گرافیک، پذیرای دانش‌آموزان سراسر استان است و بر خلاف دیدگاه عمومي، کسانی در آن پذیرش می‌شوند که قابلیت تحصیل در رشته‌های هنری را داشته باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مردم با اين تفکر اشتباه كه هنرستان، آخرین محل پذیرای دانش‌آموزان ضعیف است، از ادامه تحصیل فرزندان خود در هنرستان سر باز می‌زنند.

وي متذكر مي‌شود: البته هر چند که با گذشت زمان نيز شناخت مردم در این خصوص ارتقا یافته است اما هنوز این تفکر در انديشه بسياري از مردم موج می‌زند .

کمالیان با اشاره به اين كه پذیرش دانش‌آموزان در اين هنرستان منوط به قبولي آنها در آزمون ورودي و گذراندن مرحله مشاوره است، گفت: 70 درصد دانش‌آموزان اين هنرستان معدلی بالای 15 دارند و گذراندن اين مراحل نيز خود نشان‌دهنده سطح علمی بالای هنرستان است .

وی همچنين خاطرنشان كرد: هنرستان محلی است که علاوه بر مدرک تحصیلی به دانش‌آموزان، مهارت انجام یک حرفه کارآمد را نیز می‌آموزد و این خود تضمینی بر اشتغال زایی هنرستانی‌هاست. البته بسیاری از کسانی که در هنرستانها تحصیل می‌کنند همزمان با تحصیل در رشته خود نیز شاغل می‌شوند .

این مقام مسئول با اشاره به این که حدود 40 درصد دانش آموزان این هنرستان به طور مستقیم به کارهای هنری وارد می‌شوند و بسیاری از آنها نیز در همین راه کسب در آمد می‌کنند، عنوان کرد: 80 درصد محصلان این هنرستان قابلیت درآمدزایی دارند و با تغییر نگرش بسیاری از آنها برای ادامه تحصیل در داخل ایران می‌توان از این هنرمندان در کشور بهره‌برداری کرد .

وی در مورد حمایت هنرستان از دانش‌آموزان نيز اظهار كرد: علاوه بر کارهای عملی در کنار دروس تئوری، لازم است دروس تئوری نیز در فضایی هنرمندانه به این دانش‌آموزان تدریس شود که البته با هماهنگی دبیر مربوطه، آن‌ها را در فضاهایی خارج از محوطه هنرستان و کاملاً هنرمندانه می‌پرورانیم. ضمن اين كه دانش‌آموزانی که تمایل به ارائه کارهای هنری دارند را نیز از نظر امکانات حمایت می‌کنیم .

کمالیان با اشاره به لزوم برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای دبیران دروس تخصصی، افزود: هماهنگی بین سرفصل‌های کتب آموزشی و فضای آموزشی معلم هنرمند، یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن پرداخته شود و هنرمند با مبنای سرفصل‌های کتاب و ارائه تخصص خود باید به دانش‌آموز تدریس کند ولی تاکنون این موضوع مورد بررسی قرار نگرفته و در این هنرستان اجرا نشده است .

مدير هنرستان هنرهاي زيباي پسران يزد در پایان گفت: کمبود کادر دفتری در مدیریت این تعداد دانش‌آموز نيز یکی از مشکلاتی است که پیش روی این هنرستان است و امیدواریم اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این هنرستان از این جهت ما را حمایت کنند .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: