• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-84101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار يزد:
توسعه صنعت ريلي استان، از ملزومات ثبت جهاني يزد است

استاندار يزد گفت: يكي از مهمترين زيرساخت‌ها در همه دنيا صنعت ريل است كه توسعه آن نيز بسيار مورد تاكيد بوده و خوشبختانه استان يزد از جمله استان‌هايي است كه از شبكه راهوري قابل توجه‌اي برخوردار است .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمود زماني قمي» در اولين سفر كاري خود که به منظور آشنايي با وضعيت صنعت ريلي استان انجام شده است، با قطار يزد- تهران به پايتخت عزيمت کرد.

وی در طول مسير در گفت و گو با خبرنگاران،هدف از اين اقدام را آشنايي هرچه بيشتر با مسائل و مشكلات و ظرفيت‌هاي صنعت ريلي استان و ترسيم هر چه بهتر چشم انداز آينده اين بخش دانست و بیان کرد: يكي از مهمترين زيرساخت‌ها در همه دنيا و از جمله ايران و استان يزد، صنعت ريل است كه توسعه آن نيز بسيار مورد تاكيد بوده و خوشبختانه استان يزد از جمله استان‌هايي است كه از شبكه راهوري قابل توجه‌اي برخوردار است .

استاندار یزد به طرح دو خطه شدن راه آهن استان اشاره كرد و افزود: گزارشات مربوط به اين طرح را از مسئولين مرتبط در استان اخذ كردم تا در اين سفر براي فعال تر شدن اين طرح و پيش بيني اعتباراتي كه بايد در سفر آتي رياست محترم جمهوري به استان براي آن ديده شود، با مسئولين مربوطه رايزني و گفت و گو نمايم .

زماني قمي ديگر پروژه مهم صنعت ريلي استان را ، طرح ارتباطي راه اهن استان يزد به استان فارس را از دیگر طرح های مهم صنعت ریلی استان یزد عنوان کرد و گفت: آنچه در ارتباط با اين طرح در حوزه استان صورت گرفته، پيشرفت نسبتا بهتري داشته و مصمم هستم كه مباحث مرتبط با آن را نيز در اين سفر طرح و دنبال نمايم .

وی تاكيد كرد: اكنون كه استان يزد به ثبت جهاني رسيده، بايد اقتضاعات اين تغيير و تحول نيز در برنامه‌هاي آتي استان ديده شود و صنعت ريلي استان، جزو جدي ترين بخش‌هايي است كه در اين فرايند بايد بدان توجه نماييم .

این مقام مسئول در پايان بر عزم خود براي به كارگيري تمام توان و همت لازم در راستاي پوياتر شدن استان تاكيد كرد و افزود: حوزه راه‌هاي استان نيز از ديگر بخش‌هاي مهمي است كه حتما بايد نسبت به آن آشنايي لازم حاصل شود و در اين راستا به زودي از طرح‌های در دست ساخت بخش ريلي و حوزه راه‌ها بازديد خواهم كرد .

گفتني است؛ رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، مدير كل حمل و نقل و پايانه‌ها و مدير عامل راه‌آهن استان، استاندار يزد را تا بخشي از مسير همراهي كردند و توضيحات لازم پيرامون حوزه كاري خود را به ايشان ارائه دادند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: