• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-83101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار مهريز خبر داد؛

اشتغال 4000 نفر در هفت شهرک و ناحیه صنعتی مهريز

فرماندار مهريز گفت: هم‌اکنون چهار هزار نفر در هفت شهرک و نواحی صنعتی این شهرستان در 130 واحد فعال تولیدی و صنعتی مشغول به کار هستند.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سید محمد رستگاری» افزود: به برکت انقلاب اسلامی و با پیگیری دولت و همراهی مردم و صاحبان صنایع، تاکنون هفت شهرک و ناحیه صنعتی در مهریز ایجاد و مستمر فعالیت دارد .

نماينده دولت در مهريز، شهرک‌ها و نواحی صنعتی را شامل شهرک صنعتی هرفته، یزد مهر، سایت 196 هکتاری شهرک سنگ، شهرک شهید چمران و همچنین نواحی صنعتی در بهادران و مجتمع سریشم ذکر کرد .

وي ادامه داد: در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی، واحدهای مختلف در زمینه تولید کاشی، موکت، نساجی، انواع موادغذایی و فلزی فعالیت دارند.

فرماندار مهریز بيان کرد: هم‌اکنون حدود 40 واحد تولیدی و صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد در شهرک صنعتی مهریز و در سایر مجتمع‌های صنعتی در جوار جاده اصلی مهریز به یزد در دست ساخت است كه امیدواریم هرچه زودتر به بهره‌برداری برسد .

رستگاری تاکید کرد: با راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در دست ساخت، زمینه اشتغال حدود 600 نفر دیگر فراهم می‌شود که نقش مهمی در تولید و رونق شهرستان خواهد داشت .

فرماندار مهریز به پیگیری مسائل و نیازهای واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی در قالب تشکل‌ها و همچنین توسط صاحبان صنایع و مسئولان اجرایی استان یزد اشاره كرد.

رستگاری گفت: هدف تمام مسئولان، فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال مولد، مفید و تحقق اقتصادمقاومتی و تولید و اشتغال بیشتر است.

فرماندار مهریز تاکید کرد: برای رفع برخی نیازهاي واحدهای تولیدی و صنعتی به خصوص برای تخصیص تسهیلات و ایجاد زیرساخت های لازم برای جلب مشارکت بخش خصوصی، کارهای خوبی انجام شده است .

وي یادآور شد: در شهرک اصلی مهریز تمام زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از سراسر کشور در این شهرستان فراهم است.

رستگاری، موقعیت جغرافیایی در مجاورت جاده اصلی یزد - بندرعباس - کرمان و زاهدان ، نزدیکی به مرکز استان، وجود امکانات در شهرک‌ها، آب و هوای مناسب و زمین مسطح منطقه را از شاخص‌های لازم برای سرمایه‌گذاری ذکر کرد .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: