• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-98100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار یزد تأکید کرد:
ضرورت راه‌اندازی سامانه ثبت ایده دانش‌آموزی در یزد

استاندار یزد حساس کردم دولت را نسبت به افتخارات آموزش وپرورش استان یزد ضروری دانست و گفت: سامانه ثبت ایده دانش‌آموزی در استان یزد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،« محمود زمانی قمی » در اولین حضور خود در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد با سپاس از همه دست‌اندرکاران امر تعلیم و تربیت استان، اظهار کرد: آنچه از افتخارات و برتری‌های استان شنیدم همه مایه مباهات و افتخار بود و مباحث شورا برای من تازگی داشت .

وی با اشاره به تجربیات خود در استان‌های مختلف افزود: دغدغه مسئولان برای رفع کمبودهای تجهیزاتی، نیروی انسانی و غیره در همه استان‌ها مشترک است ولی وجه تمایز یزد فتح قله‌های افتخار توسط دانش‌آموزان است که ما همواره در دیگر استان‌ها آرزو داشتیم به همین نقاطی که شما دست ‌یافته‌اید برسیم.

استاندار یزد توجه دست‌اندرکاران آموزش و پرورش به آسیب‌های مرتبط با این افتخارات را ضروری دانست و گفت: این آسیب‌ها می‌تواند وضعیت ما را دچار خدشه کند و لذا نباید این آسیب‌های را از چشم دور کنیم.

رییس شورای آموزش و پرورش استان با تاکید برشناسائی آسیب‌ها و ارائه راه حل برای آنها با درنظر گرفتن ویژگی‌ها و شرایط نسل جدید تصریح کرد: مهمترین ماموریت ما در این حوزه مدیریت کردن آسیب‌ها و کاهش دادن آن است به نحوی که نگذاریم، کیفیت موجود ضربه بخورد.

زمانی قمی این افتخارات را نتیجه تلاش همه معلمین از گذشته تا حال دانست و بیان کرد: بی شک سهم معلمانی که در سرکلاس برپای ایستاده‌اند از همه بیشتر بوده و این افتخار درکارنامه تک تک آنها نوشته شده است و من از آنها به نیکی یاد می‌کنم و از خدا می‌خواهم معلمانی که  به رحمت ایزدی پیوستند را با اولیای خود محشور گرداند و برای آنانی که در قید حیاتند عزت و سربلندی و سلامتی آرزو دارم .

وی در ادامه با تاکید براین‌که یزد با افتخارات خود درهمه زمینه‌ها الگوئی تمام وکمال ازهمت و تلاش و سازندگی را درکشور ارائه نموده است گفت: دولت باید به این مهم توجه داشته باشد و  در دولت حساسیت ایجاد شود که این قله افتخار کشور نباید صدمه ببیند

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم مهارت محور بودن آموزش‌های دانش آموزی و دانشجوئی درکشور خاطرنشان کرد: یکی از عوامل افزایش نرخ بیکاری درفارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت محور نبودن این تحصیلات است .

استانداریزد با اشاره به این‌که هیچ ایده‌ای نباید روی زمین بماند از راه‌اندازی سامانه‌ای برای ثبت ایده‌های دانش آموزی، دانشجویی با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه در آینده خبرداد و افزود: با راه‌اندازی این سامانه سعی می‌کنیم این ایده‌ها را تا خلق ثروت واشتغال دنبال نمائیم

ایشان یکی از وظایف مدارس دراین زمینه را پایه گذاری اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت : ارتقا و افزایش آموزش‌های مهارتی، فنی و حرفه‌ای یک ضرورت است .

رییس شورای آموزش و پرورش درپایان با یادآوری مجدد این موضوع که من از افتخارات استان احساس افتخار می کنم افزود: از این‌که عضو چنین مجموعه‌ای شدم که این همه افتخار دارد خرسندم و خود را موظف می‌دانم دولت را نسبت به این افتخارات حساس کنم و برای صیانت و پاسداری و ارتقای این افتخار همراه نمایم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: