• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-95100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیرکل مدیریت بحران یزد تأکید کرد:

مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار را از مراجع رسمی دنبال کنند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد با بیان این‌که در مواقع بحرانی فقط استاندار می‌تواند اظهار نظر کند، گفت: مردم به شایعات ایجادشده پس از حوادث و بحران ها توجه نکنند و اخبار را از مراجع رسمی دنبال کنند .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«هادی هادی‌نسب» با اشاره به واقعه ناگوار زلزله غرب کشور اظهار کرد: در بحث مدیریت بحران خوب تصمیم گرفتن در دقایق محدود حادثه شرط مهمی است.

وی افزود: مجموعه مرکز عملیات اضطراری استان همواره فعال است و دستگاه‌های متولی بحران در استان عضو این مجموعه هستند و زمان‌هایی که حادثه در استان رخ می‌دهد یا باید اقداماتی برای استان‌های هم‌جوار انجام شود فعال‌تر از روزهای عادی عمل و در صورت نیاز در محل ستاد حضور پیدا می‌کنند .

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد گفت: مرکز عملیات اضطراری استان مجموعاً 14 کارگروه دارد که برنامه‌هایی برای پیش از حادثه، حین و بعد از مخاطرات اجرا می‌کنند .

هادی‌نسب بر اهمیت نحوه مدیریت افکار عمومی و نحوه اطلاع‌رسانی حوادث تأکید کرد و ادامه داد: زمان بحران تنها فردی که می‌تواند اظهار نظر کند شخص استاندار است مگر این‌که این مهم را به مدیرکل مدیریت بحران تفویض کرده باشد .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تأکید کرد: مردم به شایعات ایجاد شده پس از حوادث و بحران‌ها توجه نکنند و اخبار را از مراجع رسمی دنبال کنند .

وی در پاسخ به برخی انتقادها در مورد عدم اطلاع‌رسانی آنی تصریح کرد: در مناطقی مانند کرمانشاه که از یزد فاصله دارد و بعد از حادثه ارتباطات مناسبی از نظر مخابراتی وجود ندارد این انتظار درست نیست که در لحظه ما اطلاع داشته باشیم و بتوانیم اطلاع‌رسانی دقیق را انجام دهیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: