• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-59102-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

رییس کل دادگستری یزد خبر داد؛

راه‏‏‌اندازی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با هدف سهولت در کار مردم

رییس کل دادگستری استان یزد گفت: با هدف عدم مراجعه مکرر مردم به دستگاه قضایی و سهولت در کار آنان، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی راه‏‏‌اندازی میشود.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمدرضا حبیبی» در آیین افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در شهرستان میبد، افزود: باید به سمتی حرکت کنیم تا افراد فقط در زمان رسیدگی به پرونده در دادگستری حضور یابند و مابقی امور از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قابل پیگیری باشد .

وی اظهار کرد: اکنون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی موارد مختلفی را پوشش می‌دهند که از آن جمله می‌توان به شکایات مرتبط با چک، استرداد ثمن معامله، استرداد مال منقول، مطالبه نفقه، ثبت واقعه ازدواج، مطالبات اجرت المثل ایام زوجیت، صدور حکم طلاق به درخواست زوج، استرداد جهیزیه، تقسیط مهریه، اعسار از پرداخت مهریه، مطالبه مهریه، پرداخت حق الوکاله، مطالبه خسارت و تجویز ازدواج مجدد اشاره کرد .

این مقام قضایی تصریح کرد: بی‌تردید اجرای این طرح، گامی مهم در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه قضائی به شمار می‌آید که کاهش مراجعات مردم به مراجع قضائی را به دنبال داشته و علاوه بر تسهیل امور مردم امکان طرح دعوا بدون مراجعه به محاکم یا دادسراها فراهم می‌آورد .

وی با اشاره به اجرایی شدن ارسال ابلاغ الکترونیک در استان، گفت: با اجرایی شدن ارسال ابلاغ الکترونیک دیگر از ارسال احضارنامه‏‌ های فیزیکی جلوگیری می‏‏‌شود و بسیاری از خدمات قضایی در یک بستر امن الکترونیک ارائه می‌ شود.

گفتنی است؛ مقرر است ضمن افزایش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در مرکز استان، در همه حوزه‏‏‌های قضایی استان نیز دفاتر خدمات الکترونیک قضایی راه‌‌‌اندازی شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: