• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-56100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

لزوم افزایش مشارکت های مردمی در توسعه یزد

رییس شورای شهر یزد، با اشاره به این که بی اعتمادی مردم به شهرداری باعث کاهش سرمایه گذاری ها می شود، گفت: در راستای توسعه یزد باید مشارکت های مردمی افزایش یابد.
به گزارش ایسنا- منطقه یزد،غلامعلی سفید رییس شورای شهر یزد، در مراسم تکریم و معارفه مشاورین و معاونین شهرداری یزد، اظهار کرد: شهرداری یزد از نظر بودجه اگر چه در سال های فبل جهش هایی داشته است اما در مقایسه با شهرهای دیگر بنیه قوی ندارد.
وی ارایه گزارش را امری مهم دانست و تصریح کرد: گزارشی بهتر می تواند وضعیت را منعکس کند که شهرداری را از لحاظ تعداد پرسنل، نحوه تصمیم گیری، دیدگاه شان به شهر با شهرداری بیست سال پیش کشورهای دیگر مقایسه و بررسی کند اکنون وضعیت چگونه است.
رییس شورای شهر یزد، در ادامه به کمبود اعتبارات شهرداری یزد اشاره و اظهار کرد: اگر چه شاهد رشد اعتبارات شهرداری در مقایسه با سال های قبل هستیم،اما به نظر می آید سرانه درآمد و هزینه ما نسبت به استان های دیگر از وضعیت خوبی برخوردار نباشد.
سفید بهترین راه بهبود این وضعیت را افزایش مشارکت های مردمی دانست و  گفت: همه باید متحد شویم تا باب مشارکت های مردمی در انجام طرح ها شود.
وی با بیان این که تنها راه افزایش درآمد که درپی آن نجات و حرکت شهرداری یزد و مقایسه رضایت بخش را در پی دارد همین مشارکت های مردمی است، تصریح کرد: باید بی اعتمادی مردم به شهرداری از بین برود تا باعث افزایش سرمایه گذاری و پیشرفت در این عرصه باشیم.
سفید با اشاره به این که باید هر لحظه به فکر اصلاح باشیم، اظهار کرد: بهبود روش ها یک حرکت جدی است وبرای تحقق آن به یک همکاری همگانی نیاز داریم زیرا با پیشنهاد و عمل کوچک، اتفاقات بزرگ رخ می دهد.
رییس شورای شهر با بیان این که باید تمام اقدامات شهرداری با تایید کارشناسان انجام شود، افزود: برای انجام هر عملی باید پیوست فرهنگی داشته و تاثیر خوب فرهنگی هم برای مردم به ارمغان بیاورد.
این مقام مسیول در پایان با تاکید بر اهمیت توجه به مسایل رفتاری گفت: نتیجه داشتن یک شهر خوب در رفتار زندگی مردم، راحتی خانواده ها، عدم افزایش پرونده های طلاق دیده می شود و اگر غیر از این باشد هر روز شاهد تلاش بیشتر و کاهش شیرینی و دوام زندگی ها خواهیم بود

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: