• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-10103-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

راه‌اندازی اتاق کسب و کار و تجاری‌سازی ایده در دانشگاه علم و هنر

مدیر کارآفرینی و اشتغال دانشگاه علم و هنر یزد با اشاره به راه‌اندازی اتاق کسب و کار و تجاری‌سازی ایده در اين دانشگاه، اظهار كرد: دانشگاه علم و هنر از دانشجویان صاحب ایده حمایت مي‌كند.

«علی صدری» در حاشیه همایش طعم کارآفرینی در اين دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا – منطقه يزد، گفت: مرکز کارآفرینی و اشتغال دانشگاه، فعالیت‌هایی را پیرامون سه محور مباحث ترویجی و انگیزشی، مهارت افزایی و حمایت از دانشجویان، در دستور كار دارد.

وی در مورد محور اول فعالیت‌های حوزه اشتغال، اظهار کرد: تغییر نگرش و باور دانشجویان نسبت به کار و شغل آینده، اهمیت بسیار زیادی دارد و صرفاً مدرک تحصیلی جواز ورود به بازار کار نیست و مهارت‌آموزی لازمه ورود به بازار کار است .

مدیر کارآفرینی و اشتغال دانشگاه علم و هنر با اشاره به محور دوم فعالیت‌های حوزه اشتغال با عنوان مهارت‌افزایی گفت: دانشجویان پس از دانش آموختگی باید مهارتی متناسب با رشته تحصیلی داشته باشند لذا در همین راستا برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف مانند تعمیرات سخت افزارهای تلفن همراه، تعمیرات اسپیلت، نصب کناف و طراحی وب سایت و غیره براي آنها در نظر گرفته شده است.

صدری از راه اندازی اتاق ایده و تجاری‌سازی در دانشگاه علم و هنر خبر داد و گفت: دانشجویان صاحب ایده که ایده آن‌ها به مرکز کار آفرینی ارسال شده است، پس از داوری ایده‌ها می‌توانند در این مركز مستقر و از حمایت‌های دانشگاه بهره مند شوند .

وی ادامه داد: اين دانشجويان مي‌توانند از حمایت‌های مشاوره‌ای نظیر مشاوره تاسیس شرکت، مشاوره حقوقی و مشاوره بازاریابی بهره‌مند شوند. البته از این دانشجویان در زمینه‌های آموزش و استفاده از امکانات نیز حمایت می‌شود به طوری که می‌توانند از کارگاه‌ها و آزمایشگاه دانشگاه به صورت رایگان بهرمند شوند .

این مسئول در پایان از دانشجویان صاحب ایده خواست که ارتباط خود با دانشگاه را بیش از پیش افزایش دهند و از تسهیلات معنوی اين دانشگاه نیز بهرمند شوند .

گفتنی است؛ همایش طعم کارآفرینی با حضور دانشجويان استان در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه علم و هنر برگزار شد و «تقي فرهنگ نیا» مدیر مرکز رشد فناوري اطلاعات پارك علم و فناوري یزد به عنوان سنخران مدعو اين برنامه، آموزش‌هایی جهت نحوه کسب و کارهاي درآمدزا ارائه كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: