• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-28101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

قطع برق 50 مرکز مهم و حساس استان يزد

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از قطع برق 50 مرکز مهم و حساس استان با هدف آمادگی دفاعی و تأمین زیرساخت‌ها در اين مراكز در موقع بحران خبر داد.

«محمدرضا صحتی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، اين قطع برق را همزمان با رزمایش کنترل آماده به کار مولدهای اضطراری در هفته پدافند غیر عامل و در روز چهارشنبه دهم آبان‌ماه ذكر و اظهار کرد: با برگزاري اين مانور، آمادگی این مراکز در حوادث واقعی سنجیده و دستورات لازم به مراکز براي رفع مشكلات و چالش‌ها داده می‌شود .

وی با بیان این‌ که نتایج ارزیابی این مانور می‌تواند در افزایش آمادگی مراکز حساس در مواقع بحران نقش بسزایی داشته باشد، تصریح کرد: انجام چنین مانورهای تمریني برای مواجه به حوادث واقعی است و تجزیه و تحلیل نتایج این مانور در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد .

صحتی از برگزاری مانور سایبری مشترک دو شرکت توزیع و برق منطقه‌ای، اجرای مانور مدیران صنعت برق، برگزاری سمینار آموزشی با موضوع اهمیت پدافند غیرعامل در هفته دوم آبان ماه نيز خبر داد و افزود: افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری و ارتقاء پایداری ملی از ضرورت‌هایی است که وزارت نیرو در حوزه پدافند غیرعامل به آن توجه ویژه‌ای دارد .

وی در ادامه به نقش حیاتی انرژی برق و اهمیتی که این تکنولوژی زیر ساختی براي كشور دارد، اشاره کرد و گفت: حساسیت برق و شبکه‌های توزیع که مهمترین نقش را در زندگی ایفا می‌کند، بر کسی پوشیده نیست و پایداری شبکه‌های برق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

وي خودباوری و اقتدار، حصول اطمینان از آمادگی در برابر دشمنان ، حفظ سرمایه‌های کشور با مشارکت مردمی به خصوص در برابر حملات سایبری و تهدیدات نوین به همراه استحکام بخشی و صیانت از زیرساخت‌ها را از دیگر اهداف هفته پدافند غیرعامل برشمرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در پايان يادآور شد: ششم تا 12 آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده که هدف آن مصون‌سازی کشور در برابر تهدیدات دشمن است .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: