• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-141100-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

افزایش ۱۱۰ درصد‌ی پرداخت زکات در اردکان

خیران و کشاورزان اردکانی با پرداخت ۱۱۰ میلیون تومان زکات در پنج ماهه نخست امسال، رشد ۱۱۰ درصدی این فریضه الهی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «یدالله مروتی» مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان با تاکید بر اهمیت توجه به فریضه الهی زکات و ضرورت ترویج واحیای این واجب الهی در دین مبین اسلام، گفت: خیران و کشاورزان اردکانی با پرداخت ۱۱۰ میلیون تومان زکات در پنج ماهه نخست سال ۹۶ رشد ۱۱۰ درصدی این فریضه الهی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

وي نقش روحانیان را در تبلیغ و تبیین پرداخت فریضه الهی زکات مؤثر دانست و افزود: مبلغان و روحانیان با بیان مسائل اعتقادی و شرعی و آگاهی بخشی به کشاورزان می‌توانند به رشد زکات جمع‌آوری شده کمک کنند.

مدیرکمیته امداد شهرستان اردکان با بیان این که زکات جمع‌آوری شده بین فقرا و نیازمندان همان محل توزیع می‌شود، گفت: زکات مورد تاکید دین مبین اسلام و از اهمیت خاصی برخوردار است، فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج پرداخت زکات در جامعه یکی از اقدامات ضروری است که باید با همکاری ادارات و ارگان‌ها و مشارکت مردمی انجام شود.

وی با بیان این که طرح اکرام ایتام نیز از جمله طرح‌های مشارکتی این نهاد است که با استقبال نیکوکاران اردکانی روبرو شده است، افزود: هم اکنون ۹۸ یتیم از حمایت ۸۶۶ حامی نیکوکار در قالب طرح اکرام ایتام برخوردارند. ۱۲۸ میلیون تومان توسط این حامیان در پنج ماهه ابتدای سال جاری به ایتام تحت حمایت پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان همچنین با بیان این که ۶۳۴ خیر اردکانی در طرح محسنین (حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم) با این نهاد همکاری می کنند، گفت: ۷۴۹ خانواده تحت حمایت از خدمات کمیته امداد شهرستان اردکان استفاده می کنند و از این تعداد ۱۰۰ خانوار از حمایت مادی و معنوی حامیان در طرح محسنین بهره مند هستند، از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۸ میلیون تومان از سوی نیکوکاران به این خانوارها کمک شده است.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: